Maestro Raimonds Pauls

FOTO. “Viss aiziet šķērsām…” Maestro Raimonds Pauls akcentē būtisku problēmu aktieru un radio personību vidū 53

Maestro Raimonds Pauls izdevumam “Privātā Dzīve” atklājis savas domas par latviešu aktieriem un viņu dziedāšanas prasmēm, veltot aktieru virzienā arī diezgan skarbu kritiku.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 27
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

Viņš norāda: “Slikti ir tad, kad aktieri sāk domāt, ka viņi ir dziedātāji. Tad viss aiziet šķērsām. Piemēram, Jakovs Rafalsons ir lielisks aktieris, esmu viņam bieži spēlējis pavadījumu, taču viņš ik pa brīdim ir antimuzikāls.”

Tāpat viņš piemin arī Latvijas Nacionālā teātra aktrises Elzas Radziņas muzikālās spējas: “Viņa nevarēja noturēt meldiņu, taču mēģināju spēlēt viņai līdzi. Radziņa tomēr bija ne tikai cienījama māksliniece, bet arī ļoti labs cilvēks.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc Maestro domām, aktierim ir jāprot “iziet no situācijas”. Par piemēru viņš min Jaunā Rīgas teātra aktieri Andri Keišu: “Tu vari dziesmu vienkārši norunāt. Labs piemērs ir aktieris Andris Keišs. Mums ir izrāde “Vīrieši labākajos gados”, kurā

redzu, kā cilvēki pusotru stundu no vietas smejas, dzied un dzīvo visam līdzi. Tas ir veiksmīgs darbs, lielākoties pateicoties Keišam.

Viņš ironizē, ka vēlējies, lai uz Jaunā Rīgas teātra sienas izvieto Keiša portretu, taču neviens viņa ideju neesot atbalstījis.

Aktieris Andris Keišs dažādos laikos

Vēl, kāda problēma, uz ko norāda Pauls, ir skatuves cilvēku un radio personību dikcija: “Un te es runāju ne tikai par aktieriem, bet arī radio ētera cilvēkiem. Radio esmu nostrādājis pusi mūža un zinu, cik stingras agrāk bija prasības, lai tur tiktu strādāt. Ne kurš katrs pedagogs tur tika. Tagad tur šļupst katrs, kam ienāk prātā.”

Pilna intervija lasāma žurnāla “Privātā Dzīve” 26. marta numurā!

Raimonda Paula un "Sinfonietta Rīga" koncerts Dzintaru koncertzālē
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.