Mālpils zemeņu svētki 2024

FOTO. Zemenīgi! Kūkas, dejas un tautā iemīļoti mūziķi vienuviet – krāšņajos Mālpils zemeņu svētkos 2

29. jūnijā Mālpilī tika aizvadīti ceturtie Zemeņu svētki, kuru laikā apmeklētājiem bija iespēja ne tikai degustēt un iegādāties zemenes, bet iepazīties ar amatnieku un mājražotāju piedāvājumu, piedalīties dažādās atrakcijās, vērot tautas deju priekšnesumus, kā arī klausīties Katrīnas Gupalo un Intara Busuļa dziesmās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Mālpilī zemenes audzē slēgtās platībās un atklātos laukos vairāk nekā 27 hektāru platībā. Ogu sezona ilgst gandrīz pusgadu. Zemeņu svētku radīšanā aktīvi iesaistās vietējā kopiena un uzņēmēji, jo zemenes iedvesmo cept kūkas, vārīt ievārījumus, meistarot kokteiļus, šūt kleitas, somas un apakšveļu, radīt traukus, dekorus un rotas.

Zemeņu svētku atklāšanā notika Putnubiedēkļu parāde un Zemeņu svētku kūku konkurss, kura galvenais mērķis ir apzināt kūku cepējus, popularizēt kūku cepšanas tradīcijas un radīt svētkus kūku cepējiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Svētki neaizritēja bez pārsteigumiem. Jau vēstījām par bildinājumu, kas pieredzēts Intara Busuļa koncerta laikā. Intars Busulis sociālajos tīklos dalījās ar brīnišķīgo ziņu: “Kāpēc gan nebildināt savu mīļoto dāmu zemeņu svētkos, ja var ļauties un baudīt šo brīnišķīgo improvizācijas koridori ..!? Oskaram un Inetai RŪGTS !!! Paldies Jums, ka padarījāt SEV un MUMS visiem šo vakaru Mālpilī īpašāku … ”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.