Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā 2023

FOTO. Ziemsvētku noskaņa ienāk Rīgā! Iedegtas galvenās egles un darbu sācis Doma laukuma tirdziņš 8

Apburošā svētdienas vakarā Rīgā pilsētas dvēsele mirdzēja no prieka, kad aizraujošās galvenās Ziemassvētku eglītes iedegās ar spīdīgu izrādi, izstarojot siltu svētku gaismu, kas ar mīlestību pārraidīja sezonas noskaņas. Rotājumu radītāji atklāj, ka izcilais Ziemassvētku eglīšu dekors ir izgatavots no dabīgām un ilgtspējīgām izejvielām.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
Ne uz priekšu, ne atpakaļ tīruma malā – palīdzīgu roku “ātrajiem” sniedz fiksi vietējie puiši: Personāls sūta jums sveicienus! 15
Lasīt citas ziņas

“Tā ir brīnišķīga iespēja – piedalīties Rīgas senajā tradīcijā – rotāt īstas eglītes. Ir prieks strādāt Latvijā, kur Baltijas motīvi tiek ārkārtīgi loloti un daba tiek pienācīgi novērtēta,” saka Arhitekte Jolanta Tūraite (Jolanta Tūraitė), svētku noformējuma uzņēmuma “Studio Des Fetes Latvija” valdes locekle.

Rīgu Rātslaukumā mūs visus priecēs krāšņa Ziemassvētku eglīte, kuru rotās 3D rotājumi, piemēram, sniegpārslas un dāvaniņas, kas izgatavotas no neparastiem videi draudzīgiem materiāliem. Rotājumi ir veidoti Francijas partneruzņēmuma “Leblanc Lightings” darbnīcās.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Eko-dekori ir veidoti ar 3D drukāšanas tehnoloģiju no pārstrādāta plastika un papildināti ar krītošas lāstekas gaismas efektu. Noformējuma kompozīcija papildināta ar gaismas elementiem – silti baltām virtenēm ar mirdzuma efektu,” paskaidroja SIA “Studio Des Fetes Latvija” izpilddirektore Jevgenija Verovska.

Eko dāvaniņas ar gaismu ir paredzētas izvietošanai Rātslaukumā, jo krāsu un noformējuma koncepcijas stils atbilst minētajai vietai un uzsver akcentus uz greznumu, jo rotājumi tiek veidoti zelta krāsā. Dienas laikā dekori veido kompozīciju ar zelta bumbām, kas piešķir egles noformējumam svinīgu efektu.

Egles rotāšanai tiks izmantoti tūkstoš astoņi simti metru siltas baltas virtenes, sešdesmit Eko-dekori – drukātie PVC rotājumi un sešdesmit astoņas mirdzošas opāla un zelta mantiņas.

Šogad Doma laukumu rotās omulīga, dabas iedvesmota eglīte ar nosaukumu “Ziemas putniņi”. Krāsu un noformējuma koncepcijas stils atbilst minētajai vietai un uzsver akcentus uz latviešu tradīcijām.

“Tā ir leģenda par Zelta gaili Doma katedrālē, kas aizsargā Rīgu. Līdzīgi kā Ziemassvētku vecīša mazie palīgi, arī šie putni stāsta Rīgas iedzīvotājiem, ka viss ir labi un ka viņi var justies droši. Visi var jautri svinēt Ziemassvētkus un sajust šī maģiskā laika gaisotni,” saka Jevgeņija Verovska.

Egle ir noformēta ar 3D apzeltītiem koku dekoriem, kas attēlo pilsētas ziemas putniņus. Šie rotājumi ir izgatavoti Lietuvā, mūsu partneru “Švenčių studija” darbnīcās.

Rotājumi ir izgatavoti no finiera un nokrāsoti zelta krāsā. Dominykas Koncevičius, dizainers, atzīmē: “Silti balta LED strēmele izceļ putnu kontūru, radot pasakas efektu.”

Egli rotās 80 koka ziemas putni, 1800 metrus siltas baltas virtenes un 192 spīdīgas sarkanas un zelta mantiņas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.