Foto – Ivo Grundulis

Ģitāristam un komponistam Kasparam Zemītim pirmais solo albums „Mana lūgšana” 0

Ģitārista un komponista Kaspara Zemīša pirmā albuma „Mana lūgšana” prezentācijas koncerts notiks 30. martā Rīgas Domā plkst. 19:00. Albuma prezentācijas koncertā piedalīsies Valsts Akadēmiskais koris Latvija diriģenta Māra Sirmā vadībā, stīgu kvartets – Madara Gaile, Kristiāna Ozoliņa, Ineta Abakuka, Māra Botmane, vokālā grupa Schola Cantorum Riga Guntara Prāņa vadībā un Renārs Kaupers.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Albums „Mana lūgšana” ir Kaspara Zemīša saruna ar Dievu mūzikā, kura centrālais skaņdarbs ir “ Mesa” ģitārai un korim. „Mesa” ir Kaspara Zemīša sajūtu atspoguļojums dievkalpojumā ar visām piecām tradicionālajām mesas daļām, nelielu ievadu un noslēgumu. “Agnus Dei” ir vienīgais skaņdarbs šai albumā ģitārai un stīgu kvartetam. Albumā ir divi solo skaņdarbi ģitārai – “ Prelūdija sveces gaismai” un “Lūgšana”, kas ir solo skaņdarbs ģitārai tremolo tehnikā.

„Albuma nosaukums “Mana lūgšana” atspoguļo manas mūzikas iedvesmas avotu un ir ļoti īpašs man personīgi, jo ir mans pirmais solo albums, kurā esmu ne tikai izpildītājs, bet arī autors. „Mana lūgšana” – tā ir mana saruna ar Dievu. Albuma dizainu ir veidojis brālis Y jeb Ivo Grundulis. Noklausījies dažus fragmentus no topošā albuma. Ivo uzreiz sajuta albuma noskaņu un nolasīja muzikālo vēstījumu. Katrā albuma pusē ir redzama viena ģitāru spēlējoša roka, kopā veidojot lūgšanā saliktas rokas, kuras satur albuma „Mana lūgšana“ mūziku – kopumā 12 skaņdarbus. Savukārt muzikāli albumam īpašu noskaņu piešķir ģitāras, kora un stīgu saspēle.
Visi skaņdarbi, kurus izpildu kopā ar kori, ierakstīti Jāņa baznīcā, tādejādi ļaujot sajust katram klausītājam īpašu klātesamības sajūtu baznīcā. Šī iemesla dēļ mūziku būs grūtāk klausīties mašīnā, birojā vai ikdienas steigā. Es vēlētos, lai katrs atrod mirkli klausīties albumu, mierīgi padomājot, ko šī mūzika vēsta tieši viņam? Ceru, ka kristietis šajā mūzikā ieraudzīs manu ticības apliecinājumu, savukārt neticīgs cilvēks sadzirdēs kaut ko no dievišķā, kas ir katrā no mums,” stāsta Kaspars Zemītis

CITI ŠOBRĪD LASA

Albums pašlaik jau ir pieejams mūzikas ierakstu veikalos “Upe tuviem un tāliem” un “ Randoms”. Tuvākajās dienās tas būs pieejams arī citos mūzikas ierakstu veikalos Latvijā.

Kaspars Zemītis ir mūziķis ar vairāk nekā 20 gadu skatuves pieredzi, spēlējot dažādos sastāvos un mūzikas stilos. Spēlējis leģendārajā grupā “Time After Time”. Muzicē kopā ar dziedātājiem Intaru Busuli, Lindu Leen, Renāru Kauperu, Igo, Daumantu Kalniņu u.c.. Piedalījies koncertprogrammās ar Latvijas Radio kori un Latvijas Valsts Akadēmisko kori Latvija, LNSO, operdziedātājiem Elīnu Šimkus, Evitu Zālīti, Guntaru Ruņģi, Jāni Apeini kā arī kamerdziedātāju Ievu Paršu.

Paralēli muzikālajai darbībai Kaspars Zemītis strādā JVLMA kā lektors un pasniedz studentiem ģitārspēli. Viņš ir pirmais, kurš Latvijā ieguvis maģistra grādu ģitārspēlē. Uzreiz pēc JVLMA maģistrantūras beigšanas uzsācis arī savu solo koncertdarbību, veiksmīgi apvienojot klasisko mūziku ar mūsdienīgo, parādot ģitāras nebeidzamās iespējas. Pirmais nozīmīgākais solokoncerts K. Zemītim notika 2013. gada 30. aprīlī Doma baznīcā ar unikālu koncertprogrammu “Eklektika”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.