Tīna Graudiņa (no kreisās) un Anastasija Kravčenoka Maskavā.

Graudiņa/Kravčenoka un Samoilovs/Šmēdiņš Maskavā turpina ar uzvarām 0

Latvijas pludmales volejbolisti Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka un Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš trešdien Maskavā svinēja otrās uzvaras Eiropas čempionātā, nodrošinot vietu izslēgšanas cīņās.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Latvijas dāmu duets, kam piešķirts 20.numurs, D apakšgrupas otrajā duelī ar 2-0 (24:22, 21:18 ) pārspēja polietes Katažinu Kocioleku/Kingu Vojtašiku, kurām ticis ceturtais numurs.

Pirmajā setā līdz vidum cīņa bija līdzīga, bet pēc tam pretinieces ātri iekrāja sešu punktu pārsvaru (13:19). Tiesa, Latvijas duets nepadevās un atspēlēja vairākas setbumbas, setu uzvarot ar 24:22. Otro setu Graudiņa/Kravčenoka iesāka ar 0:3, bet pēc tam pakāpeniski atspēlējās un izlīdzināja rezultātu. Seta otrajā pusē no 14:14 tika panākts 16:14, pretiniecēm vairs neatspēlējoties.

Jau ziņots, ka pirmajā mačā Latvijas sportistes ar 2-1 (21:23, 21:19, 15:13) uzvarēja mājiniecēs Jekaterinu Birlovu/Jevgēņiju Ukolovu, kurām Maskavā ticis 13.numurs.

Ceturtdien Graudiņai/Kravčenokai jātiekas ar Šveices duetu Lauru Kaluori/Dunju Gersoni (29.).

Savukārt Samoilovs/Šmēdiņš, kuriem sacensībās piešķirts 14.numurs, C apakšgrupas otrajā spēlē ar ar 2-0 (21:17, 21:16) pārspēja Austrijas pāri Robins Zeidls/Filips Vallers, kuri turnīru uzsāka ar 30.numuru.

Pēc līdzīga sākuma pirmajā setā Latvijas duetam izdevās izrāviens, un tika iegūta vadība ar 11:7. Pēc tehniskā pārtraukuma pretinieki rezultāta starpību samazināja līdz minimumam. Pamazām palielinot pārsvaru, Latvijas volejbolisti arvien attālinājās no pretiniekiem, uzvarot setā ar 21:17.

Otrā seta sākumā pussolīti priekšā bija Samoilovs un Šmēdiņš, līdz pretinieki guva trīs punktus pēc kārtas, panākot 6:4 savā labā. Tūlīt ar līdzīgu sēriju atbildēja latvieši, liekot austriešiem iet malā un apdomāties pusminūtes pārtraukumā. Vēl pēc brīža Latvijas duets panāca 11:8, bet vēl pēc brīža panāca jau 19:13 savā labā, uzvarot setu un visu spēli ar ar 2-0 (21:17, 21:16).

Jau ziņots, ka pirmajā mačā Samoilovs un Šmēdiņš ar 2-0 (21:15, 21:17) pārspēja serbus Stefanu Bastu un Lazaru Kolariču, kuriem Maskavā ticis 19.numurs.

Ceturtdien latviešus pirmajā laukumā gaida tikšanās ar mājiniekiem Iļju Ļešukovu/Konstantīnu Semjonovu, kuri izsēti ar augsto trešo numuru.

Ar divām uzvarām divās spēlēs Graudiņa/Kravčenoka un Samoilovs/Šmēdiņš savās apakšgrupās atrodami līderpozīcijās un ir nodrošinājuši vietu izslēgšanas turnīrā.

Jau ziņots, ka no pašmāju sportistiem kā pirmie trešdien kortā devās Mārtiņš Pļaviņš un Edgards Točs, kuri cieta zaudējumu.

Apakšgrupu uzvarētāji uzreiz iekļūs izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, bet otro un trešo vietu ieguvēji “play-off” cīņas sāks no pirmās kārtas.