Foto: Dan Gold/Unsplash

Gribas košumu mājoklī, bet mazliet bail no spilgtiem toņiem? Šīs viltībiņas tev noderēs! 0

Dažreiz, lai interjers būtu harmonisks, daudz vienkāršāk ir mājokli ieturēt neitrālos toņos un neriskēt. Tomēr bālās krāsas izskatās garlaicīgi un plakani. Tāpēc, lai mājokli padarītu mājīgāku un omulīgāku, ir nepieciešama prasme izmantot košus akcentus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Lasīt citas ziņas

Lūk, dažas viltības, kas būs ideālas tad, ja no košām krāsām baidāmies un neprotam tās saskaņot.

Flīžu šuvotājs citā tonī

Publicitātes foto
CITI ŠOBRĪD LASA


Spilgtas flīzes izskatās ļoti dekoratīvi, bet ir piemērotas ne katram mājoklim un ne katram saimniekam. Toties, ja neuzkrītošam flīzējumam izvēlēsieties atšķirīgas krāsas šuvotāju, rezultāts izskatīsies svaigi, neierasti un oriģināli. Košais akcnts piešķirs telpai rozīnīti, bet nebūs par spilgtu. Turklāt, ja tonis ar laiku apniks, to būs daudz vieglāk nomainīt nekā pārflīzēt sienu vai grīdu.

Izvēlieties flīzes – dekorus

Publicitātes foto


Ja nevēlaties izmantot krāsainu šuvotāju, bet košs flīzējums šķiet par drosmīgu, var izvēlēties vēl vienu variantu – piemeklējiet izvēlētajām neitrālajām flīzēm pieskaņotu mozaīku vienai sienai vai tās daļai. Tas piešķirs telpai izteiksmību un radīs citādāku noskaņu.

Krāsainas grīdlīstes

Publicitātes foto


Nelielā mājoklī aktīvs grīdas klājums var telpu padarīt vizuāli vēl mazāku. Toties krāsainas grīdlīstes radīs nepieciešamo akcentu. Iespējams iegādāties jau gatavas grīdlīstes dažādos toņos vai arī nokrāsot tās pašiem.

Lai šāds risinājums izskatītos labi un harmoniskis, sienām un grīdai vajadzētu būt neitrālām, bet grīdlīstu toni vēlams saskaņot ar kādu telpā jau esoša elementa – aizkaru, dīvāna, paklāja u.tmldz. toni.

Dekoratīva palodze

Publicitātes foto


Ja palodze nav aizsegta ar aizkariem, arī to var veidot kā telpas akcentu, nokrāsojot citā tonī, izmantojot atšķirīgu apdares materiālu vai noklājot ar dekoratīviem spilveniem.
Pēdējais variants gan derēs tikai tad, ja palodze ir pietiekami zema un plata sēdēšanai.

Izteiksmīga furnitūra

Publicitātes foto


Ļoti vienkāršs veids, ka interjerā ienest papildus krāsas, ir krāsaini mēbeļu durvju un atvilktņu rokturīši. Bērnistabās tos var saskaņot arī ar kādiem sienu dekoriem. Turklāt, tos jebkurā brīdī var nomainīt pret citiem.

Koši vadi, slēdži un rozetes

Publicitātes foto


Šis ir neikdienišķāks, bet ļoti efektīgs variants, kā telpai piešķirt papildus košumu. Ja agrāk instalācijas materiāli bija neizskatīgi un vairāk piemēroti apslēpšanai, tad tagad dizaineri šos elementus piedāvā pat ļoti spilgtās krāsās.

Aksesuāri

Publicitātes foto


Ja telpas plaknes ir neitrālos toņos, košs krēsls vai galds telpā izcelsies pat ļoti. Ja esat gatavi šādam teatrālam risinājumam, uz priekšu.., eksperimentējiet! Tomēr, ja ne – labāk iegādāties nelielas, košas detaļas – krāsainus rakstāmgalda aksesuārus, vāzes, virtuves tekstilu, dažus krāsainus plauktiņus guļamistabai, pakaramos ar krāsainiem uzgaļiem, kārbas lietu glabāšanai dažādos toņos, sveces utt.

Tikai vēlams nepārspīlēt ar krāsu daudzumu. Vislabāk akcentiem izraudzīties trīs toņus, ko savstarpēji var kombinēt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.