Sports
Futbols

Hakeri uzlauzuši FIFA informācijas sistēmu un ieguvuši sensitīvus datus0

Foto: REUTERS/FIFA

Šī gada martā hakeri veikuši veiksmīgu uzbrukumu Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) informācijas sistēmai, savā rīcībā iegūstot sensitīvus datus, paziņojusi pasaules futbola jumtorganizācija.

FIFA paziņojumā brīdinājusi, ka tuvākajā laikā var tikt izplatīta sensitīva informācija, kuru ieguvuši ļaunprāši, nosodot šādu rīcību.

“Es noraizējušies par to, ka mūsu dati ir iegūti nelegāli, tādējādi apdraudot un kompromitējot organizāciju,,” organizācija neslēpj, ka hakeru rokās nonākusi konfidenciāla informācija.

Saistītie raksti

Šis ir otrais veiksmīgais hakeru uzbrukums FIFA informācijas sistēmai. Pirmais notika 2016.gadā, hakeriem iegūstot ziņas par dopinga pārbaudēm, vēlāk šo informāciju arī publiskojot. Pirms mēneša ASV Justīcijas departaments un FBI paziņoja, ka 2016.gada uzbrukumu veikuši ar Krievijas militāro izlūkošanu saistīti cilvēki.

FIFA pēc martā notikušā uzbrukuma veikusi uzlabojumus savā IT sistēmā. “Datu aizsardzībai esam ievērojami palielinājuši finansiālos līdzekļus un veikuši citas darbības, lai aizsargātu savu informācijas sistēmu,” norāda FIFA.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.