Dzeloņstiepļu žogs uz Latvijas-Baltkrievijas robežas.
Dzeloņstiepļu žogs uz Latvijas-Baltkrievijas robežas.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Iekšlietu ministrija: Latvija pašlaik kļuvusi par Baltkrievijas hibrīduzbrukuma pamata mērķi 48

Uz Latvijas un Baltkrievijas robežas augošais nelegālo migrantu skaits liecina, ka pašlaik esam kļuvuši par kaimiņvalsts hibrīduzbrukuma pamata mērķi, šorīt intervijā TV3 vērtēja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu 23
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Ierēdnis atgādināja, ka pagājušajā nedēļā no ienākšanas Latvijā katru dienu tika atturēti vairāki desmiti – dažas dienas līdz pat 80 – cilvēku. Nedēļas nogalē situācija bijusi līdzīga.

Trofimovs atkārtoti atzina, ka Baltkrievijā notiek organizēta migrantu pārvietošana, jo citādāk nav izskaidrojama šo cilvēku ātrā pārvietošanās un parādīšanās dažādās vietās uz robežas.

CITI ŠOBRĪD LASA

IeM pārstāvis atgādināja, ka valdība ir nolēmusi papildus jau uzbūvētajiem 37 kilometriem pagaidu žoga izvietot vēl 22,8 kilometrus, paralēli strādājot pie robežas pastāvīgās infrastruktūras izbūves.

Runājot par robežsardzes kapacitāti, Trofimovs stāstīja, ka pašlaik reaģēšanas plāni balstās uz esošo spēku mobilizāciju un sadarbību ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kā arī nepieciešamības gadījumā pieejams “Frontex” atbalsts.

Arī Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts pagājušajā nedēļā Saeimā deputātiem norādīja, ka situācija uz robežas ir kļuvusi saspringtāka. Pārkāpēju plūsmas uz Baltkrievijas robežas ar Lietuvu un Polija pēdējās dienās būtiski samazinās un tagad Latvija varētu būt valsts, pret kuru nelegālās migrācijas spiediens, hidrīduzbrukums varētu būt vērsts intensīvākā apjomā.

Kā ziņots, kopš 10.augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti vairāk nekā 3300 cilvēki.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja no 11.augusta līdz 10.novembrim, bet vēlāk tā pagarināta līdz 10.februārim.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš šā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.