Ielu intervijas: Ko Latvijā katru gadu cilvēki atzīmē 4.maijā? 0

TV24 ielu intervijās vērojama satraucoša tendence – liela daļa aptaujāto nemaz precīzi nevar pateikt, ko Latvijā svin 4.maijā, taču par svētkiem un brīvdienu iedzīvotāji ir priecīgi un katram ir savi plāni, kā pavadīt šo dienu. Lūk, neliels ieskats uz ielām sastapto cilvēku atbildēs uz jautājumu: ko Latvijā katru gadu cilvēki atzīmē 4.maijā?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Baltijas valstis paziņojušas Krievijai un Baltkrievijai, ka izstājas no Maskavas kontrolētā elektrotīkla: “Mēs demontēsim pēdējos fiziskos savienojumus” 16
Lasīt citas ziņas

Kāda sirma kundze norāda, ka “4.maijs ir ļoti svarīgs latviešu tautai. Tie ir mūsu svētki. Tie ir Baltā galdauta svētki, kopā ar ģimeni, ar draugiem atzīmē mūsu valsts gadadienu. Šogad kopā ar ģimeni dosimies kādā izbraucienā uz Jūrmalu, pastaigāties.”

“Baltā galdauta… es nezinu! Bet es svinēšu rītdien, iešu uz amatieru koru koncertu Jelgavā. Tā arī atzīmēsim,” nedaudz samulsināta atbild kāda jauniete.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cita sieviete uzreiz precīzi zina nosaukt šo svētku nozīmi: “Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena.”

Sieviete, kura runā ar nelielu akcentu, atbild: “Kaut ko saistītu ar baltiem galdautiem. Kaut kādi svētki… neatceros, neatceros. Dārzā sēdēsim kopā ar kaimiņiem, tur ir tieši tas baltais galdauts, un mēs tur cepam gaļu.”

Jauniete: “Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu. Parasti to atzīmēju ar ģimeni, ar svētku mielastu.”

Savukārt jaunietis dienu ieplānojis pavadīt lietderīgi: “Parasti es atzīmēju kā parastu brīvu dienu – tiekos ar draugiem, izeju pastaigās. Šobrīd mācos, tāpēc šo dienu veltīšu mācībām.”

SAISTĪTIE RAKSTI