Juris Radzevičs.
Juris Radzevičs.
Foto: Edijs Pālens/LETA

“Domei ir jāatlīdzina 4. maijā iekasētā braukšanas maksa!” Rīgas vara saņēmusi pārmetumus 6

Ināra Egle, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Mums nav kur iet! Noslēgšot gāzi un ūdeni!” Ogrē daudzīvokļu ēku atzīst par bīstamu un iedzīvotājiem nekavējoties liek pamest mājas 150
TV24
“Mēs ceram uz taisnību!” Sabiedrība sašutusi par soda apmēru ārstam, kura dēļ mira jauna sieviete 50
Kokteilis
15 saderīgākie zodiaka zīmju pāri: viņiem ir pa spēkam radīt ideālu ģimeni 10
Lasīt citas ziņas

Jau vairāk nekā gadu svētkos rīdziniekiem vairs nav iespējams sabiedrisko transportu izmantot bez maksas, kas tiek pamatots ar epidemioloģisko situāciju nolūkā ierobežot pasažieru plūsmu un saslimšanas riskus.

Taču Neatkarības atjaunošanas dienā 4. maijā šo atvieglojumu atcelšana nav notikusi likumā noteiktajā kārtībā, konstatējusi Rīgas domes opozīcija. Lēmumu par to varēja pieņemt tikai dome, nevis pašvaldības izpilddirektore, kā tas ir noticis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) prasīs Rīgas domei paskaidrojumus par izpilddirektores rīkojumu, norādot uz procedūras pārkāpumu.

Uzmanību tam pievērsa bijušais Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (“GKR”).

Viņš atgādināja, ka pašvaldības saistošie noteikumi “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršruta tīklā” nosaka iespēju bez maksas sabiedrisko transportu izmantot 4. maijā, 23. un 24. jūnijā, 18. novembrī, 31. decembrī, 1. janvārī un Rīgas pilsētas svētkos, kas notiek augustā.

Pagājušajā gadā braukšanas maksas atvieglojumus atcēla pagaidu administrācija – tas notika laikā, kad pēc Rīgas domes atlaišanas tā pildīja domes funkcijas. Taču šogad Rīgas dome nav lēmusi par braukšanas maksas atvieglojumu atcelšanu.

Par saistošo noteikumu grozīšanu rīkojumu izdevusi pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja Elīna Trautmane. Opozīcija uzskata, ka domei ir jāatlīdzina 4. maijā iekasētā braukšanas maksa, kas gan būtu grūti īstenojams.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks Madars Lasmanis “Latvijas Avīzei” apstiprināja, ka ministrija aicina Rīgas domi izvērtēt, vai izpilddirektore nav pārkāpusi savas pilnvaras.

VARAM norāda, ka minētie saistošo noteikumu grozījumi nav pieņemti likumā noteiktā kārtībā un nav spēkā, jo tos var pieņemt tikai dome.

Reklāma
Reklāma

Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (“JV”) “Latvijas Avīzei” skaidroja, ka šajā gadījumā lēmums pieņemts, izmantojot deleģējuma līgumu starp Satiksmes departamentu un “Rīgas satiksmi”, uz kā pamata savulaik izpilddirektors noteica arī dienas, kad var izmantot tā saucamās “puteņa biļetes”.

“Negribējām ieslīgt formalitātēs. Epidemioloģiskā situācija ir tāda, ka nebūtu labi veicināt pasažieru plūsmu,” atzina V. Ķirsis.

Taču, lai turpmāk nebūtu pārpratumu, jo līdzīga situācija var veidoties arī Jāņos un Rīgas svētku laikā, ja tādi būs iespējami, tad dome saistošos noteikumus precizēs.

Rīgas domes opozīcijas deputāts J. Radzevičs uzskata, ka ar deleģējuma līgumu nevar iedzīvotājiem uzlikt papildu pienākumus – šajā gadījumā tā ir maksa par braukšanu sabiedriskajā transportā, bet “puteņa biļetes” bijis atvieglojums.

“Te ir viena cilvēka tiesiskās interpretācijas un politiskās vadības augstprātības sakausējums pēc principa – mēs esam vareni, ko gribēsim, to darīsim,” sacīja J. Radzevičs.

Viņa teiktais gan vairāk bija adresēts domes priekšsēdētājam Mārtiņam Staķim (“AP”) un viņa padomniekiem. Ar “vienu cilvēku”, iespējams, domāts izpilddirektora padomnieks Māris Knoks, kā varēja noprast no deputāta teiktā.

M. Staķis, atsaucoties uz šo kā V. Ķirša kompetences jautājumu, plašākus komentārus nesniedza, bet viņa padomnieks Aleksis Zoldners atsūtīja Rīgas domes oficiālo skaidrojumu.

Tajā apgalvots, ka pašvaldība ir ievērojusi visus normatīvos aktus un rīkojusies atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.