“Esmu tā retā sieviete, kurai lielveikali nepatīk!” Brante par ierosinājumu svētdienās slēgt tirdzniecības centrus 77

“Esmu tā retā sieviete, kurai lielveikali nepatīk,” diskutējot par ierosinājumu svētdienās slēgt tirdzniecības centrus, TV24 raidījumā “Preses klubs” sacīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja (AS) Ieva Brante.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228
Lasīt citas ziņas

Viņa uzsver, ka ir ļoti daudz iespēju, ko darīt ārpus tirdzniecības centriem – sports, aktīvā atpūta, pastaigas izbraucieni, rotaļas ar suņiem, pavasara baudīšana utt.

“Ir simts un viena lieta, ko darīt,” Brante sacīja, piebilstot, ka mēs sūdzamies, ka bērni ir mazkustīgi, bet ko mēs paši darām? Atnākam no darba un iedodam bērnam telefonu vai aizvedam uz tirdzniecības centru palēkāt pa batutu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Vai mēs paši nodarbojamies ar tiem bērniem? Kam tad mēs viņus piedzemdējām? Kaimiņam Antonam? Tirdzniecības centriem?” deputāte ir sašutusi.

Jau ziņots, ka darbs pie likumprojekta par lielo tirdzniecības centru slēgšanu svētdienās turpinās, un patlaban ministra padomniece juridiskajos jautājumus strādā pie projekta sākotnējās redakcijas.

Vienlaikus Latvijas lauku tūrisma uzņēmēji paziņojuši, ka atbalsta iniciatīvu par lielveikalu slēgšanu svētdienās.

Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” pārstāvji norādīja, ka lielveikalu slēgšana svētdienās lielai daļa sabiedrības liktu mainīt ieradumus, raisītu izmaiņas ekonomikā un prasītu alternatīvas. Vienlaikus, slēdzot lielveikalus svētdienās, ieņēmumiem valsts un uzņēmēju kabatās nevajadzētu mainīties, jo cilvēku vajadzības nesamazināsies.

Tāpat asociācijā pauda pārliecību, ka, izveidojot atbilstošus nosacījumus, lielveikalu slēgšana svētdienās palīdzētu atdzimt mazajiem veikaliņiem lielo pilsētu vietējās apkaimēs, kur varētu iegādāties Latvijas ražotāju produkciju. Tas būtu īpaši svarīgi tādiem ražotājiem, kuri ar produkciju neiekļūst lielveikalos.

Arī SIA “Latvijas tirgotāju savienība”, kas ir veikalu tīkla “LaTS” pārvaldītājs, valdes priekšsēdētājs Raimonds Okmanis aģentūrai LETA atzīmēja, ka tirdzniecības centru slēgšana brīvdienās būtu valsts pussolis pretī mazo veikalu izdzīvošanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.