Pasaulē
Baltija

Igaunija atklāj, cik daudz jau tagad izdevusi darba atļaujas ārzemniekiem0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Rosshelen/Shutterstock

Igaunijā līdz novembra beigām pagaidu darba atļaujas saņēmuši 32 000 ārvalstnieku, lai gan vasarā Iekšlietu ministrija lēsa, ka ārvalstu darbinieku skaits šogad nepārsniegs 25 000 – 30 000, vēstīja laikraksts “Postimees”.

Šogad pagaidu darba atļauju Igaunijā saņēmuši 24 318 Ukrainas pilsoņi. Tāpat Igaunijā ieradušies darbinieki no Baltkrievijas (1823), Krievijas (1326), Moldovas (1191), Uzbekistānas (706) un Gruzijas (433).

“Postimees” un starptautiskās pētnieciskās žurnālistikas organizācijas “Organized Crime and Corruption Reporting Project” (OCCRP) veiktā pētījumā noskaidrots, ka Ukrainā pašlaik publicēti vairāk nekā tūkstoš aktīvu darba sludinājumu par vakancēm Igaunijā.

Iekšlietu ministrijas aplēses liecina, ka valstī nelegāli strādā vēl 1000-5000 ārvalstnieku, kā arī ir cilvēki, kas strādā saskaņā ar Polijā izsniegtu ilgtermiņa vīzu.

Ārvalstu darbinieki nereti izmanto daļēji likumīgas shēmas, no kurām cieš gan pats migrants, kas Igaunijā strādā līdz 300 stundām mēnesī par nelielu atalgojumu un riskējot nesaņemt apsolīto naudu, gan valsts budžets, kas nesamaksātos nodokļos zaudē 16 miljonus eiro.

Igaunijas centrālās bankas aplēses liecina, ka apmēram trešdaļa valsts ekonomikas izaugsmes šogad saistāma ar ārvalstu darbaspēka izmantošanu.

LA.lv