Indriksone: Latvijas uzņēmēju zināšanas Ukrainas atjaunošanā būs ļoti nepieciešamas 10

Latvijas uzņēmēju zināšanas Ukrainas atjaunošanā būs ļoti nepieciešamas, šodien Ukrainas atjaunošanai veltītajā forumā “ReBuild Ukraine” sacīja ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Lasīt citas ziņas

Viņa pauda atbalstu Ukrainas tautai un izteica cieņu un apbrīnu par nezūdošo patriotismu un spēku, ar kādu Ukrainas tauta aizstāv savu zemi.

Piedaloties foruma atklāšanas sesijā, kā arī stratēģiskajā panelī “Atjaunošanas politika: reformas, plāni, prognozes”, Indriksone uzsvēra, ka Latvija līdz šim ir viena no aktīvākajām Ukrainas atbalstītājām, pateicoties visas Latvijas sabiedrības atbalstam jau kopš pirmajām kara dienām.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Būtiski ir turpināt sniegt visu nepieciešamo atbalstu Ukrainai, koncentrējoties uz steidzamajām vajadzībām – kritiskās un enerģētikas infrastruktūras atveseļošanu. Vienlaikus ir jāapzinās, ka pašreizējais atbalsts operatīvai Ukrainas atjaunošanai noteiks tālākā rekonstrukcijas procesa gaitu,” norādīja ministre.

Vienlaikus viņa sacīja, ka Latvijas uzņēmēji, kā līdz šim, ir gatavi turpināt atbalstīt Ukrainu un arī iesaistīties Ukrainas atjaunošanas procesos, piedāvājot savu kompetenci tehnisko zināšanu nodošanā un darbinieku apmācībā, kā arī prasmes projektēšanas, būvniecības, enerģētikas un citās nozarēs. Kā arī šā gada budžetā Latvija ir paredzējusi konkrētu finansējumu Čerņihivas apgabala rekonstrukcijai, un ir uzsākta komunikācija ar Ukrainas atbildīgajām ministrijām, lai sāktu mērķētu darbu pie atjaunošanas plāna.

Indriksone arī norādīja, ka Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā skar Latvijas un citu valstu sabiebrības intereses, tādējādi ir jāturpina sniegt visa veida atbalsts līdz Ukrainas pilnīgai uzvarai Krievijas agresīvajā karā, kā arī Ukrainas neatkarības, teritoriālās integritātes un ekonomikas atjaunošanai. Ministre arī atzīmēja, ka Latvija kopā ar ES meklēs juridiskus risinājumus Krievijas iesaldēto aktīvu potenciālajai novirzei Ukrainas atjaunošanai.

Forums “ReBuild Ukraine” norisinās Varšavā, Polijā, šā gada 15. un 16.februārī. Tajā piedalās Ukrainas un Eiropas valstu līderi, uzņēmēji, finanšu iestādes un investori, lai veidotu efektīvu platformu Ukrainas atjaunošanas projektiem, palīdzot Ukrainai un tās ekonomikai ātrāk atgūties pēc kara.

Foruma ietvaros norisinās arī izstāde, kurā vairāk nekā 300 valstu uzņēmēji un organizācijas no 22 pasaules valstīm piedāvā risinājumus un sadarbības iespējas Ukrainas atjaunošanai, fokusējoties uz mājokļu, infrastruktūras un rūpniecības atjaunošanu. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotajā nacionālajā stendā piedalās seši Latvijas uzņēmumi, pārstāvot celtniecības, elektrotransformatoru ražošanas un projektēšanas nozares.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.