Kultūra
Literatūra

Izdota muzikologa Arnolda Klotiņa monogrāfija par Latvijas mūziku pēckara staļinismā0

Foto – Leta

Latvijas Universitātes (LU) Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LMFI) apgādā izdota pētnieka un muzikologa Arnolda Klotiņa monogrāfija “Mūzika pēckara staļinismā: Latvijas mūzikas dzīve un jaunrade 1944. līdz 1953.gadā”, aģentūru LETA informēja LU LMFI pārstāve Madara Eversone.

Izdevums ir Latvijas mūzikas vēstures sējums par desmit gadu laikposmu no padomju varas atjaunošanas Rīgā 1944.gadā līdz Josifa Staļina nāvei (1953). Pētījums hronoloģiski turpina izzināt Latvijas mūziku politiskas un radošas nebrīves apstākļos, ko grāmatas autors uzsāka darīt monogrāfijā “Mūzika okupācijā. Latvijas mūzikas dzīve un jaunrade 1940-1945” (2011).

Politisko un sociālo norišu fonā un kontekstā tiek sniegta mūzikas dzīves un jaunrades panorāma – mūzika koncertos, operā, radio, sadzīvē un izklaidē, koros un dziesmu svētkos. Tiek raksturota mūzikas izglītība un audzināšana, atskaņotājmāksla, mūzikas kritika un prese, Komponistu savienības darbība, publikas attieksme pret sava laika mūzikas norisēm. Ir aplūkots komponistu devums, latviešu mūzikas stila attīstība. Skarti jautājumi par mūziķu pretošanos režīmam un kolaborāciju, grāmatu aprakstīja Eversone.

Pētījumā sniegtā informācija argumentēta ar arhīvu avotiem, kritiski un ierobežoti izmantotiem preses materiāliem, kā arī memuārliteratūru.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.