IZM nākamgad prasīs 111 miljonus eiro, skolotāju algām – 36 miljonus 2

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nākamgad papildus no valsts budžeta prasīs 111 miljonus eiro, no kuriem skolotāju algām prasīti 36 miljoni eiro, informēja ministrijas pārstāve Laura Zaharova.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 6
Lasīt citas ziņas

IZM iesniegs kopumā 35 jaunās politikas iniciatīvas 2015.gadam un turpmākajiem diviem gadiem.

Ministrijas pirmā prioritāte ir pedagogu darba algu paaugstināšana, kam papildus prasīti 36 miljoni eiro. Tas ietver algu paaugstināšanu par 10% un piemaksas nodrošināšanu par kvalitātes pakāpi. Zaharova norāda, ka šis pieprasījums nav atraujams no jaunā pedagogu darba samaksas modeļa, ko plānots ieviest ar nākamā gada 1.septembri, lai gan izstrādātie divi modeļi joprojām tiek vērtēti un tiek spriests, kurš no tiem būtu izdevīgāks. Aprēķini būs gatavi augusta beigās. Viens no tiem ir uzlabots esošais modelis “Nauda seko skolēnam”, bet otrs paredz pāreju uz pilna laika slodzi.

CITI ŠOBRĪD LASA

IZM 21,5 miljonus eiro prasa jauna augstākās izglītības finansēšanas modeļa pakāpeniskai ieviešanai un studiju izmaksu koeficientu minimāli nepieciešamā apmēra nodrošināšanai.

Ministrijas trešo prioritāti ministrija noteikusi zinātnisko institūciju bāzes finansējuma palielināšanu – tam 2015.gadā papildus prasīti ap 10 miljoniem eiro.

Ministrija arī iesniegusi jaunās politikas iniciatīvas tādu pasākumu īstenošanai kā valsts funkciju sporta nozarē izpildes nodrošināšana nemainīgā līmenī salīdzinājumā ar 2014.gadu, matemātikas, dabaszinātņu un tehnoloģiju priekšmetu apguves stiprināšana un diagnosticējošo darbu organizēšana, profesionālās izglītības pievilcības un pieejamības veicināšana, nodrošinot audzēkņu stipendijas, mācību priekšmeta “Sports” trešās stundas ieviešana, Latvijas dalība Eiropas Kosmosa aģentūrā, pāreja uz pilnībā valsts finansētām pilna laika doktorantūras studijām, atbalsts latviešu valodas apguvei diasporā un reemigrējušo bērnu iekļaušanās Latvijas izglītības sistēmā un citiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.