Latvijā
Sabiedrība

“Ja visa pasaule zināja, ka Latvija ir okupēta, kāpēc neviens neiestājās par mums?” Stalbes dalītās domas par palīdzību Baltkrievijai59

Situācija Baltkrievijā joprojām ir tiešām saspringta. Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Einars Semanis uzsvēra, ka pēc vēlēšanām sākās salīdzinoši plaši pilsoņu, it sevišķi jaunās paaudzes, protesti, kuru galvenā ideja un mērķis ir signalizēt Baltkrievijas vadībai, ka viņi netic vēlēšanu oficiālajiem rezultātiem.

“Šo protestu laikā diemžēl ir nācies sastapties ar epizodēm, kad OMON un milicija izmantoja nesamērīgu spēku pret miermīlīgajiem protestētājiem.

Ir oficiāli apstiprināts, ka protestu laikā divi cilvēki ir gājuši bojā,” teica vēstnieks.

Bet kā palīdzēt citām valstīm Baltkrievijas iedzīvotājiem? Dažādās diskusijās savu viedokli ir izteikušas gan amatpersonas, gan sabiedrībā atpazīstami cilvēki, dalītas domas šajā jautājumā atklāj multimākslinieks Horens Stalbe.

LA.LV Aptauja

Vai Eiropas valstīm būtu jāiesaistās Baltkrievijā notiekošajā?

  • Jā, pilnīgi noteikti
  • Nē, tas nekam nepalīdzēs
  • Man vienalga

“Ir divas pasaules, kas cīnās manī. Kad es biju mazs zēns, es uzaugu Padomju savienībā, mana ģimene bija tāda, kura, maigi izsakoties, ieņidza par Padomju savienību. Kad biju mazs, es domāju – ja visa pasaule zina, ka Latvija ir okupēta, kāpēc neviens neiestājās par mums?

Kāpēc neviens nesaka – bet tā ir taču nav godīgi, vajag viņus palaist vaļā, viņi ir suverēna valsts.”

Viņš turpina, sakot, ka “it kā vajadzētu iejaukties tajās lietās, bet no otras puses mēs redzam pasaulē, ka, sākot ar Afganistānu un Vjetnamu un beidzot ar Irāku, kur mēģināts iedibināt demokrātiju, īpaši no amerikāņu puses, kuriem pirms 55 gadiem vēl sabiedriskajā transportā bija melnādainajiem un baltādainajiem dalītas vietas – parasti tas noved nekurienē – tā mūsu vēlme palīdzēt.”

“No vienas puses skaidrs, ka demokrātija tur ir vidēji maz, no otras puses Lukašenko un līdz ar to arī

Baltkrievija ir laikam viena no nedaudzajām valstīm, kas vidējo pirkstu var parādīt gan Amerikai, gan Krievijai!

Man šķiet simpātiski, ka maza nācija var tā iestāties un operēt ar sevi. Gribās viņiem palīdzēt, bet man nav skaidrs, kā to varētu izdarīt,” viņš pauž viedokli.

Situācija Baltkrievijā ir saspringta

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri piektdien vienojušies piemērot sankcijas personām, kas atbildīgas par represijām pret protestētājiem Baltkrievijā, ziņo avoti ES.

Tiks izstrādāts saraksts ar to personu vārdiem, kam piemērotas sankcijas, ziņo avoti.

Saistītie raksti

Vardarbīgi apspiežot protestus pret acīmredzamajiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē un rezultātu viltošanu, Baltkrievijā pēdējo dienu laikā cietuši vai aizturēti tūkstošiem cilvēku, slimnīcās ārstējas vairāk nekā 250 cietušo, un ir arī bojāgājušie.

Ceturtā protesta diena Baltkrievijā
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.