Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Pexels.com

Jāsāk taupīt ūdeni? Rīdziniekiem no 1.jūnija vairāk būs jāmaksā par “Rīgas ūdens” pakalpojumiem 41

SIA “Rīgas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi no šodienas pieaugs par 7,5%, aģentūrai LETA pavēstīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

Tostarp ūdensapgādes pakalpojumu tarifs pieaugs par 8,5%, sasniedzot 1,27 eiro par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), kamēr kanalizācijas pakalpojuma tarifs palielināsies par 6,2% – līdz 1,03 eiro par kubikmetru bez PVN.

Jaunie tarifi būs spēkā līdz 2026.gada 31.maijam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt no 2026.gada 1.jūnija “Rīgas ūdens” ūdensapgādes pakalpojumu tarifs palielināsies līdz 1,28 eiro par kubikmetru bez PVN, kamēr kanalizācijas pakalpojumu tarifs sasniegs 1,06 eiro par kubikmetru bez PVN.

Līdz šim “Rīgas ūdens” ūdensapgādes pakalpojumu tarifs bija 1,17 eiro par kubikmetru, savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 0,97 eiro par kubikmetru bez PVN.

SPRK Ūdenssaimniecības nodaļas vadītāja Dace Čodare-Plaude norāda, ka lielākais pieaugums “Rīgas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifos ir saistīts ar uzņēmuma veiktajām investīcijām, kā arī ikgadējo ekspluatācijas izmaksu pieaugumu. Vienlaikus komersants noslēdzis līgumu par zemāku elektrības iepirkuma cenu, tāpēc šī pozīcija attiecīgi ir samazināta.

Jau vēstīts, ka “Rīgas ūdens” apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 76,448 miljoni eiro, kas ir par 16,3% vairāk nekā 2022.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 45,9% un bija 7,533 miljoni eiro.

“Rīgas ūdens” nodrošina pilsētas ūdensapgādes pakalpojumus Rīgā un vairākās Pierīgas teritorijās – Ādažu, Ropažu, Mārupes un Ķekavas novadā, kā arī notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas pakalpojumu. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Rīgas pašvaldība.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.