Kultūra
Mūzika un deja

Jauniešu koris “Balsis” dosies ieskandināt latviešu kultūras dienas Austrālijā0

Publicitātes foto

2020. gada nogalē jau 58. reizi risināsies Austrālijas latviešu Kultūras dienas. Šoreiz tās notiks Sidnejā, kur pulcēsies latvieši no visas pasaules. Kā jau ierasts – skanēs kora dziesmas, būs dejas, teātru izrādes, filmu pirmizrādes un dažādas sporta sacensības.

Ieskandinot kultūras dienas, jau februārī Sidnejā, Melburnā un Adelaidē uzstāsies jauniešu koris “Balsis”.

“Ir jau pierasts, ka Austrālijas latviešu kultūras dienas kuplina dziedātāji, dejotāji un aktieri no Latvijas, bet šoreiz nākamo Kultūras dienu koristiem ir lieliska iespēja ne tikai satikties svētkos, bet arī kopīgi tiem gatavoties. Būs vairāku dienu mēģinājumi, kuri vainagosies koncertos: 2. februārī plkst. 14 – Sidnejā; 8. februārī plkst. 15 – Melburnā; 16. februārī – Adelaidē,” stāsta kora mākslinieciskais vadītājs, diriģents Ints Teterovskis.

Koncertu pirmajā daļā ar solo programmu uzstāsies “Balsis”, bet otrā daļā skanēs 58. Austrālijas latviešu Kultūras dienu koprepertuāra programma, kur Latvijas korim pievienosies vietējie kori un dziedātāji.

“Doties uz Austrāliju un satikties ar tur mītošajiem latviešiem vienmēr ir īpašs notikums. Tā ir ļoti spilgta un kolorīta sabiedrība gan radošajā jomā, gan sadzīvē. Dziedātāji ir aizrautīgi, vienmēr alkst uzzināt ko jaunu un ļoti pievērš uzmanību tehniskajām un mākslinieciskajām detaļām. Priecē arī dažādo paaudžu iesaiste, kas mēģinājumu procesu padara īpaši spirgtu. Gribētos pateikt lielu paldies Lilitai Daenke no Adelaides, Sandrai Birzei un Robertam Birzem no Melburnas, Sandrai Dragūnai un Dainai Kainai no Sidnejas, kas palīdz organizēt dziedātājus un koncertus latviešu centros”, stāsta Ints Teterovskis.

Līdzās latviešu mūzikai “Balsis” uz Austrāliju vedīs arī baltiešu un skandināvu darbus, jo paralēli meistarklasēm latviešu auditorijai būs arī plašāk pieejamas meistarklases kopā ar Sidnejas filharmonijas kori “Vox” un “Inner West Voices” jau 1. februārī.

“Šāda, plašāka latviešu un baltiešu mūzikas skanēšana Austrālijā ir iespējama, pateicoties lieliskajām 58. Austrālijas latviešu Kultūras dienu rīkotājām Ilonai Brūverei un Klārai Brūverei. Šādas sadarbības bieži ir pamats apmeklēt Rīgu kā Kultūras tūrisma galamērķi,” pauž Teterovskis.

Savukārt visiem, kuriem nav iespējas piedalīties jauniešu kora “Balsis” koncertos un meistarklasēs Austrālijā, koris ir sagatavojis patīkamu dāvanu – lielākā daļa kora ierakstu tagad ir dzirdami Spotify. Ir arī kāds jaunums – jubilejas koncerta “Svētki!” audio versija.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
LETA, LA.lv
Kultūra
Raidījums: Politiķi aiz slēgtām durvīm nolemj Nacionālo koncertzāli būvēt uz privātas zemes 2
13 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Svinīgā ceremonijā apbalvoti Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2019“ saņēmēji
15 stundas
AN
Anita Bormane
Kultūra
Lai do mažors nebūtu “līdz baltajām pelītēm”. Kas paredzēts plānotajās izmaiņās mūzikas un mākslas skolās 1
18 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Latvijā
Levits izsludina Rīgas domes atlaišanas likumu
37 minūtes
LE
LETA
Latvijā
“Saskaņa” Rīgas domes atlaišanas likumu apstrīdēs ST
9 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Ažiotāžu izraisījušais vīriešu uzbrukums sievietei Cēsīs izrādījies meli
32 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Dānijas tiesa oficiāli nolēmusi Misāni izdot Latvijai
41 minūtes
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Kāpēc neizdevās vienoties par ES budžetu
2 stundas