Laukos
Graudkopība

Jaunpils novada “Joži” agrāk nekā pērn sākuši kult ziemas miežus0

Foto: Sintija Zandersone

Jaunpils novada SIA “Joži” šodien sākusi ziemas miežu kulšanas darbus, kas ir agrāk nekā pērn, aģentūra LETA uzzināja saimniecībā.

“Jožu” saimnieks Gunvaldis Sproģis apliecināja, ka kulšanas darbi sākušies agrāk nekā pērn. “Otro reizi savā praksē tik agri. Pirms daudziem gadiem jau bija reize, kad sākām kult 6.jūlijā,” atcerējās saimnieks.

Sproģis teica, ka “Joži” miežus sēj un kopj jau 20 gadus, un piegādā tos lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajai sabiedrībai “Latraps”. “Allaž sākam darbu vieni no pirmajiem. Bez steigas, smaidot varēsim sagatavot zemi ziemas rapšu sējai,” pastāstīja Sproģis.

Viņš teica, ka saimniecības šogad izaudzēto miežu kvalitāte vēl neesot notestēta, līdz ar to pat vēl vēl pāragri spriest. Taču mitruma līmenis miežiem ir 17,5-19,5% un birums ir vērtējams kā labs.

Viņš teica, ka sākotnēji nebija domāts uzreiz kult visus miežus, bet ar šādiem rādītājiem darbus nav ko atlikt. “Nav jēgas vilcināties ar ražas novākšanu. Ja uznāks lieti vai stiprs vējš, var būt sliktāks rezultāts. Ja ir kuļams, tad jāievāc un nav ko gaidīt,” sprieda saimnieks. Viņš teica, ka neliela daļa miežu šogad ir sagāzušies veldrē arī “Jožiem”, bet skāde neesot liela un pagaidām ir cerība uz labu ražas potenciālu. Jācer, ka visu izdosies novākt.

Sproģis teica, ka “Joži” šogad iesējuši ziemas miežus 500 hektāru platībā, kas ir apmēram iepriekšējo gadu līmenī, un tos plāno novākt apmēram nedēļas laikā.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka “Joži” pagājušajā gadā strādāja ar 3,523 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 28,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 1,9% – līdz 538 820 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Zemnieku saimniecība “Joži” veidojusies pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā, un pieder saimniekiem Gunai un Gunvaldim Sproģiem. “Jožu” pamatdarbība ir lauksaimniecības un lauksaimniecības pakalpojumu sniegšana.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
Latvijas Avīze
Latvijā
Beidzot iespēja atgūt naudu, pļāpīgais prokurors un izdegušie mācītāji. Nedēļas notikumu apskats
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
Policijas brutalitāte un neoficiālas uzvaras svinības. Baltkrievijā aizvadīta pirmā nakts pēc prezidenta vēlēšanām
49 minūtes
LE
LETA
Dabā
Latvijā sāks iepūst vēsāks gaiss. Sinoptiķu prognoze pirmdienai
1 stunda
ML
Māra Lapsa
Latvijā
“Mēs esam aizguvuši no vāciešiem pedantisma gēnu un tajā ieslīgstam arvien dziļāk.” Dendrologs Andrejs Svilāns par latviešu daiļdārziem
Intervija 12 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli? 3
Intervija 16 stundas