Jautā skatītāja: “Mazmeita vasaras brīvlaikā aizbraukusi pie tēva, bet viņš tagad neatdod bērnu mammai – ko darīt?” 12

TV24 raidījumā “Uz līnijas” kāda skatītāja uzdeva jautājumu saistībā ar bērnu aprūpes tiesībām: “Te zvana ome! Man ir tāda situācija: mazmeita ir aizbraukusi vasaras brīvlaikā pie tēva, meita ir šķīrusies. Tagad ir jāsāk laist bērnu skolā…Un tagad tēvs vispār neatdod to bērnu mammai! Viņai ir tiesas spriedums, ka bērnam ir jādzīvo pie mammas, un viņa netiek vienkārši galā un nevar saprast, kur vērsties un ko darīt?”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

Meitenes vecmāmiņa “Uz līnijas” sacīja, ka mazmeita un tēvs atrodas tepat Latvijā. Atbildi jautājumu sniedza Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja Gunita Kovaļevska, sakot, ka meitenes mātei jāvēršas savas dzīvesvietas pašvaldības Bāriņtiesā un tā jāinformē par radušos situāciju.

“Tad arī notiks saziņa ar tās pašvaldības Bāriņtiesu, ja bērna tētis dzīvo citā pašvaldībā, bet nu tad principā noteikti ir jāvēršas, jāinformē un jāziņo. Var, protams, ziņot arī tiesu izpildītājam, ka ir noticis šāds fakts. Arī policijai var ziņot, ka netiek pildīts tiesas lēmums. Protams, tiesu izpildītājs to piefiksēs. Šobrīd nav tāda mehānisma, kas ar varu varētu bērnu aizvest atpakaļ pie mammas – tā tas nenotiek, lai bērnu netraumētu. Tad Bāriņtiesai ir tā iespēja arī komunicēt ar bērna tēvu un šo situāciju atrisināt,” tā TV24 raidījumā “Uz līnijas” skaidroja VBTAI vadītāja Kovaļevska, atbildot uz skatītājas jautājumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja pat situācija ir tāda, ka šim bērnam jau ir sarūpēta pat cita skola, tad vēl jo vairāk – ir jāvēršas Bāriņtiesā. Arī skolas izvēle ir vecāku jautājums, ko viņi izlemj. Bet, ja bērna skola neredz tiesas lēmumu, pie kā bērnam jādzīvo – pie mātes vai tēva? VBTAI vadītāja Kovaļevska vēlreiz uzsvēra, ka tieši tāpēc šajā gadījumā meitenes mātei ir jāinformē Bāriņtiesu, kas tad pēc tam informēs un aptvers visas iesaistītās institūcijas un iestādes, tostarp skolu, uz kuru bērnam jādodas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.