Foto: Karīna Miezāja

Jelgavā par spīti laika apstākļiem jau top pirmās 30 ledus skulptūras 0

Šodien Jelgavā tiek aizvadīta 22. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla konkursa pirmā diena. Visas dienas garumā profesionāli tēlnieki no septiņām valstīm 120 kilogramus smagā ledus bloka, radoši interpretējot šī gada festivāla tēmu “Supervaroņi” radīja 30 unikālus individuālos ledus mākslas darbus.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 9
Ukrainas galvenais izlūks palika dzīvs – detaļas, kā Kijivai izdevās izjaukt “Putina vilku suņa” atentātu pret Budanovu
Kokteilis
TESTS. Karstuma neatņemamais pavadonis… Ko par tevi var pateikt mīļākā saldējuma garša? 1
Lasīt citas ziņas

Savukārt, no rītdienas, 4. februāra, tēlnieki uzsāks komandu skulptūru formu veidošanu. Darbu pie lielo ledus mākslas darbu detaļas izveides turpinot līdz pat piektdienai. To būvniecībai katra komanda izmanto vienu lielo (200 x 100 x 50 cm) un astoņus mazos ledus blokus (100 x 50 x 25 cm).

Māksliniekiem tiek nodrošināts augstākās kvalitātes ledus, ko iegūst mākslīgi saldējot. Salīdzinot ar dabīgo ledu, tas ir daudz dzidrāks un noturīgāks, jo tajā nav gaisa burbulīšu, kas sasilstot paātrina ledus kušanu. Tāpat atgādinām, ka individuālās skulptūras, kas tiks izveidotas šodien, līdz festivāla atklāšanai tiks uzglabātas saldētavās.

CITI ŠOBRĪD LASA

No 7. līdz 9. februārim satiec iemīļotākos supervaroņus Jelgavā, Baltijā vērienīgākajā ledus skulptūru festivālā! Vairāk kā 60 ledus mākslas darbi, paraugdemonstrējumu dueļi, pirotehnikas un gaismas šovi, kā arī plaša kultūras programma kopā ar Latvijas superzvaigznēm. Tikšanās vieta – Pasta sala, J. Čakstes Bulvāris un brīvdabas koncertzāle “Mītava”.

Pasākuma apmeklētāji aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem un pirms došanās uz Jelgavu iepazīties ar satiksmes organizācijas shēmu, kas festivāla laikā būs pieejama arī mobilajā lietotnē “Waze”. Ņemot vērā laika apstākļu ietekmi uz skulptūrām, aicinām izmantot iespēju skulptūras apskatīt jau piektdienas vakarā.

Sakarā ar mainīgajiem laika apstākļiem, pasākumu programmā var tikt veiktas izmaiņas! Seko festivāla norisei šeit un šeit.

Biļetes visās Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv. Iepriekšpārdošanā līdz 6. februārim lētāk.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.