Foto: Lauris Vīksne

FOTO, VIDEO: “Supernova 2020” finālisti pastāsta, kāpēc viņi piedalās konkursā un ko domā par “konkurentiem” 0

Jau šo sestdien, 8. februārī, uzzināsim, kurš plūks uzvaras laurus Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursā “Supernova 2020” un pārstāvēs Latviju 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Nīderlandes pilsētā Roterdamā. Finālistu vidū ir gan Latvijā un Eirovīzijas aprindās jau zināmi mūziķi, gan pavisam jauni vārdi. Kas ir “Supernova 2020” finālisti? Aicinām uzzināt par viņiem nedaudz vairāk!

PA
Pēteris Apinis
Laukos
“Šo inžu dēļ nedzimst bērni, vīriešiem nestāv, bērniem psihomotori traucējumi!” Pēteris Apinis par pesticīdiem un postu, ko tie nodara dabai un cilvēkam 97
22 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Viņas pacientiem jāparaksta īpaši sagatavots dokuments. Ārste iesaka pret vakcinēšanos izturēties ļoti nopietni un ziņot par blakusparādībām 52
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu dziedātāja Aminata publisko foto, kurā redzama ģērbusies tikai džinsos un zābakos 38
9 stundas
Lasīt citas ziņas

Konkursa dalībnieki fināla šovā uzstāsies izlozētā secībā, un tā būs šāda: Seleste, DRIKSNA, Katrīna Bindere, Edgars Kreilis, Katrīna Dimanta, Miks Dukurs, ANNNA, “Bad Habits”, Samanta Tīna.

Foto: Lauris Vīksne

CITI ŠOBRĪD LASA

17 gadus vecā Seleste (īstajā vārdā Seleste Solovjova–Vlasova) konkursā “Supernova” piedalās pirmo reizi. Dzimusi un augusi Rīgā, Seleste par sev tuvu un mīļu pilsētu sauc arī Liepāju, no kurienes nāk viņas ģimene. “Šovā piedalos, lai gūtu pieredzi, parādītu savu mūziku un kļūtu atvērtāka. Man nav svarīga uzvara, un varbūt tāpēc esmu to pelnījusi?”. Seleste ir mācījusies mūzikas skolas kora klasē, taču dziedātprasmi galvenokārt apguvusi pašmācības ceļā. Mūzikas skolā mācījusies klavierspēli, savukārt brīvajā laikā šobrīd apgūst ģitārspēli. Jaunajai izpildītājai nav iepriekšējas skatuves pieredzes. Par savu lielāko līdzšinējo sasniegumu viņa sauc dziesmas “Like Me” sarakstīšanu un iekļūšanu “Supernova 2020” finālā. “Tas ir kaut kas, kam es nebiju gatava – tas vienkārši tā notika!”. Selestes iedvesmas mūzika ir The Queen, Frank Sinatra, ABBA un Elvis Presley, bet Latvijā sirdij vistuvāko mūziku rada grupa “Dzelzs vilks”. No šī gada finālā iekļuvušajām dziesmām Selestes favorīte ir Katrīnas Dimantas dziesma “Heart Beats”. “Šī dziesma man patiešām ir pielipusi, un Katrīnas balss ir ļoti spēcīga”.

Seleste – “Like Me”:

Foto: Lauris Vīksne

DRIKSNA jeb Jānis Driksna (38), kurš pazīstams kā grupas “My Radiant You” solists un dziesmu autors, konkursā “Supernova” piedalās trešo reizi. Arī iepriekšējās divās reizēs viņa sacerētās dziesmas iekļuvušas finālā, piedaloties kopā ar grupu – “We Will Be Stars” 2016. gadā un “All I Know” 2017. gadā). “Vēlos uzrakstīt labāko dziesmu un to nodziedāt visai pasaulei. Dziesma “Stay” ir ļoti melodiska, līdzi dziedama un uzrunājoša. Domāju, tā varētu patikt arī cilvēkiem ārpus Latvijas. Jūtos ļoti ērti un pārliecinoši, dziesmu izpildot, tāpēc ir viegli nodot tās šarmu un vēstījumu klausītājiem,” saka DRIKSNA. Jānis Driksna ir beidzis Jelgavas mūzikas vidusskolas vokālo nodaļu un studējis Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas populārās un džeza mūzikas vokālajā nodaļā. Spēlē ģitāru, taču orientējas arī klavierēs, basģitārā un ritma sekcijā. Jāņa profesija ir mūzikas skolotājs, un arī ikdienas pamatnodarbošanās saistīta ar mūziku. Par dzimto pilsētu DRIKSNA sauc Jelgavu, kur dzimis un pavadījis lielāko daļu sava mūža, taču astoņi gadi pagājuši arī Saldū, bet seši nodzīvoti Amsterdamā.

DRIKSNA – “Stay”:

Foto: Lauris Vīksne

Katrīna Bindere (īstajā vārdā Katrīna Anete Bindere-Čodere) konkursā piedalās otro reizi. 2015. gadā Katrīna uzstājās vienā no “Supernova” pusfināliem, taču finālā neiekļuva. “Toreiz man kā dziedātājai nebija konkrētu mērķu, nebiju par sevi pārliecināta un savu uzstāšanos it nemaz neizbaudīju. Šobrīd jūtos gana pārliecināta par saviem spēkiem, apzinos savus mērķus, un man ir tā dziesma, par kuru pašai prieks. Vēlos izmantot šo iespēju lietderīgi, lai dalība “Supernova” būtu atspēriena punkts manā dziedātājas karjerā.” Katrīna Bindere ir mācījusies mūzikas vidusskolā un apguvusi dziedāšanu pie dažādiem vokālajiem pedagogiem. Visbiežāk viņa uzstājusies kopā ar Guntaru Raču un grupu “Saldās sejas”, bet no muzicēšanas brīvajā laikā šobrīd ir pilna laika mamma. Dziedātājai patīk gan pasaules topu mūzika, gan filmu mūzika (piemēram, Hans Zimmer meistardarbi). Dzimusi un augusi Ventspilī, 24 gadus vecā dziedātāja fano par Billie Eilish mūziku: “Viņu klausos ļoti bieži, un nav nevienas viņas dziesmas, kas man nepatiktu.” Savukārt no šī gada fināla dziesmām Katrīnai Binderei patīk “Polyester”, ko sacerējusi un izpilda ANNNA. “Tā ir mūsdienīga un pie tās gribas dejot!”.

Katrīna Bindere – “I Will Break Your Heart”:

Foto: Lauris Vīksne

Jelgavnieks Edgars Kreilis (28) konkursā piedalās ceturto reizi, ar šī gada dziesmu “Tridymite” finālā iekļūstot trešo reizi. Divos līdzšinējos finālos dziedātājs ieņēmis sesto vietu – pērn ar dziesmu “Cherry Absinthe”, bet aizpērn – ar “Younger Days”. 2017. gadā Kreiļa dziesma “We Are Angels” finālam nekvalificējās. Dziedātājs atzīst, ka tieši “Supernova” bija viņa pirmā skatuve, kas ļoti izmainīja dzīvi un pavēra plašākas iespējas muzikālajā pasaulē. “Zinu, ka katrs gads un pārbaudījums man ir bijis varens un neaizmirstams, taču galvenā lieta, kas mani motivē piedalīties, ir iespēja pārstāvēt un pārliecinoši vadīt mūsu valsti Eirovīzijā.” Pašmācības ceļā apgūto dziedātprasmi mūziķis pilnveido pie vokālās pedagoģes. Edgars ne tikai dzied, bet arī prot spēlēt ģitāru, trompeti, klavieres un kahonu. Iepriekš piedalījies pašmāju TV šovos “Koru kari” un “X-faktors”, Edgars Kreilis šobrīd startē ne tikai “Supernova 2020”, bet arī Lietuvas šovā “The Voice”. Šajā konkursā viņa mentors ir Donijs Montels (Donny Montell), kurš divreiz pārstāvējis Lietuvu Eirovīzijā. Jautāts, kuram “Supernova” finālistam šogad pieder viņa simpātijas , Edgars Kreilis min Katrīnas Dimantas personību, enerģiju, vokālu un dziesmas “Heart Beats” lipīgo piedziedājumu.

Edgars Kreilis – “Tridymite”:

Foto: Lauris Vīksne

Katrīna Dimanta (28) konkursā “Supernova” piedalās pirmo reizi, taču 2014. gadā viņa pārstāvēja Latviju Eirovīzijā, dziedot bekvokālu grupā “Aarzemnieki”. “Mana motivācija dalībai šovā ir galvenā balva – es vēlos pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā,” viņa saka. Beigusi Baldones mūzikas skolu kā čelliste, Katrīna ir apguvusi arī klavierspēli, vijoli, ukuleli, akordeonu, mandolīnu, stabuli un citus mūzikas instrumentus. Dziedājusi vairākos ansambļos un korī, dziedātāja turpina izkopt savu galveno instrumentu, balsi, arī pie vokālajiem pedagogiem un dažādās meistarklasēs. Mūziķe, kas ikdienā strādā arī kā pasākumu un koncertu organizatore, šobrīd mājo galvaspilsētā Rīgā. Aizņemtajā ikdienā Katrīna Dimanta rod laiku paviesoties arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, kur iepriecina mazos pacientus kā Dr. Klauns. Katrīnas Dimantas pleilistē atradīsiet gan Adeli, Stingu, John Mayer un Jack White, gan Lady Gaga un Billie Eilish, savukārt no “Supernova 2020” finālā iekļuvušajiem skaņdarbiem viņai patīk “Bad Habits”, kā arī Selestes un Mika Dukura dziesmas.

Katrīna Dimanta:
“Heart Beats” https://youtu.be/Y0fjo_gjpIM

Mūziķis Miks Dukurs.
Foto: Lauris Vīksne

Mikam Dukuram (31) šī ir ceturtā “Supernova”, taču konkursa finālā mūziķis ir pirmoreiz. Divreiz ticis pusfinālā (ar dziesmu “Paradise” 2016. gadā un “Spiritual Priest” 2017. gadā) un vienu reizi piedalījies atlases kārtā (ar dziesmu “Life” 2018. gadā). “Konkursā “Supernova” piedalos, jo esmu liels savas zemes patriots un vienmēr esmu sapņojis iznest savas valsts karogu pasaulē. Eirovīzija ir tā vieta, kur to var izdarīt, turklāt ar to, ko daru.” Balsi Miks Dukurs skolojis vokālajās nodarbībās un jau tīņa gados sācis radīt pats savu mūziku, nodibinājis rokgrupu un koncertējis visā Latvijā. “Kopš pats producēju sevis radīto mūziku, sanāk spēlēt visus instrumentus – viss, ko dzirdat ierakstos, ir manis radīts un iespēlēts,” viņš saka. Dzimis Priekulē, bet lielu daļu dzīves pavadījis Raiskumā un Rīgā, Miks vēl nekad nav uzstājies ārpus Latvijas. Viena no svarīgākajām autoritātēm mūziķa dzīvē ir viņa tēvs, kurš savulaik spēlējis basģitāru dziedātāja Igo pavadošās grupas pamatsastāvā un bieži dalījies savā muzikālajā pieredzē ar dēlu. Mika Dukura favorīte šī gada konkursā bija Madara, kuras dziesma “Māras zeme” finālā nav iekļuvusi.

Miks Dukurs – “I’m Falling For You”:

Foto: Lauris Vīksne

25 gadu vecā dziedātāja ANNNA (īstajā vārdā Anna Madara Pērkone) konkursā “Supernova” debitē ar dziesmu “Polyester”, kas stāsta par ātrās modes postošo ietekmi uz vidi. ““Supernova” ir platforma, kur parādīt, kas es esmu, kāda ir mana mūzika un kādu ziņu es gribētu nodot citiem,” stāsta mūziķe. ANNNA nāk no Saulkrastiem, taču kopš 17 gadu vecuma dzīvo Nīderlandē, kur strādājusi kā mūzikas producente reklāmas un filmu mūzikas aģentūrā, kopā ar grupu piedalījusies dziesmu konkursos un uzstājusies koncertos. Pērn Latvijā ANNNA Siguldas pilsdrupās iesildīja populāro amerikāņu dziedātāju LP. Par savu līdzšinējo lielāko sasniegumu mūzikā ANNNA sauc uzvaru konkursā “Amsterdam Dance Event”, kas viņai pavēra iespēju īsi pirms “Supernova 2020” fināla Barselonas ierakstu studijā strādāt pie EP albuma kopā ar vairākiem nīderlandiešu dīdžejiem. Kopš iekļūšanas “Supernova 2020” finālā ANNNA pieredzējusi lielu Nīderlandes mediju uzmanību un ar savu stāstu par dziesmu, kas pretendē pārstāvēt Latviju Eirovīzijā, pabijusi valsts lielākajos laikrakstos, radio stacijās un nacionālajā televīzijā. Annai pašai patīk klausīties, piemēram, Radiohead, Sam Smith, Toro y Moi un Michael Kiwanuka radīto mūziku.

ANNNA – “Polyester”:

Foto: Lauris Vīksne

Grupā “Bad Habits”, kas konkursā “Supernova” piedalās pirmo reizi, muzicē Mārtiņš Balodis (34), Normans Bārbals (32), Jānis Līde (31) un Kristaps Grīnbergs (26). “Vēlamies parādīt lielākai auditorijai “Bad Habits” mūziku, pierādīt sevi uz lielākas skatuves un gūt pieredzi,” dalību konkursā “Supernova 2020” pamato mūziķi. “Ticam, ka mēs lieliski pārstāvētu Latviju uz lielās Eirovīzijas skatuves!”. Par apvienības līdzšinējo lielāko sasniegumu solists Mārtiņš sauc grupas izdoto albumu “Bad Habits” un tā nomināciju šī gada “Zelta Mikrofona” balvai, savukārt Kristaps – dalību Lielbritānijas festivālā “The Great Escape” 2014. gadā. Puiši nāk no dažādām Latvijas malām – Mārtiņš no Liepājas, Kristaps un Jānis uzauguši Rīgā, savukārt Normana dzimtā vieta ir Biksēre Madonas novadā. Runājot par citiem finālistiem, “Bad Habits” dalībniekiem patīk Selestes drosme, kā arī “bīts un kičīgums” ANNNA dziesmā. “Ļoti laba mūsdienu popdziesma ar lipīgu piedziedājumu,” atzīst mūziķi. Katrīnas Dimantas “Heart Beats” ir jautra un pacilājoša dziesma, bet pati izpildītāja – brīnišķīga, dzirkstoša personība ar fantastiski spēcīgu balsi, norāda Jānis.

“Bad Habits” – “Sail With You”:

Foto: Lauris Vīksne

SAISTĪTIE RAKSTI

30 gadus vecā Samanta Tīna (īstajā vārdā Samanta Poļakova) uz skatuves ir teju desmit gadus, un šis būs viņas piektais mēģinājums nokļūt Eirovīzijā. Samanta divreiz bijusi ļoti tuvu uzvarai Latvijas nacionālajā atlasē, ieņemot otro vietu konkursos “Eirodziesma 2012” un “Dziesma 2013”, kā arī palikusi trešā konkursa “Dziesma 2014” superfinālā. Pērn “Supernova 2019” finālā Samanta Tīna bija septītā, savukārt 2016. gadā pēc uzstāšanās pusfinālā atteicās no tālākas dalības konkursā. ““Supernova” ir vienīgais konkurss Latvijā, kas mūsu mūziķiem piedāvā starptautisku platformu un iespēju būt pamanītiem Eiropas līmenī. Esmu gatava uzvarēt – manai dziesmai ir jauda un spēcīgs vēstījums,” savu apņēmību pauž dziedātāja. 12 gadus dziedājusi bērnu vokālajā ansamblī, Samanta Tīna dziedātprasmi apguvusi Lielbritānijas Tech Music School un joprojām mēdz apmeklēt vokālo pedagogu. Vaicāta par savu lielāko līdzšinējo sasniegumu mūzikā, viņa atjoko – nesajukt prātā un uzvarēt, trīs mēnešus dzīvojot nepārtrauktā TV kameru ielenkumā jauno izpildītāju realitātes šovā “O!Kartes Akadēmija” kopā ar 11 citiem dalībniekiem. Samanta Tīna ir tukumniece, bet šobrīd dzīvo Mārupē. No pārējiem fināla dalībniekiem viņai patīk dziesma “Polyester”, ko izpilda ANNNA.
Samanta Tīna – “Still Breathing”:

“Supenova 2020” tiešraidi skatieties sestdien, 8. februārī, pl.21.25 LTV1 un REPLAY.lv, ar surdotulkojumu – LTV7.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kokteilis
Ieklausies tajā, ko tev saka tavi draugi! Horoskopi 16.maijs
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu dziedātāja Aminata publisko foto, kurā redzama ģērbusies tikai džinsos un zābakos 38
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Tie ir spermas donori!”: Uģis Kuģis skarbi izsakās par vīriešiem, kas neaudzina savus bērnus 14
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Zināms, kā izskatīsies Samantas Tīnas uzstāšanās “Eirovīzijas” dziesmu konkursā 6
4 stundas
PA
Pēteris Apinis
Laukos
“Šo inžu dēļ nedzimst bērni, vīriešiem nestāv, bērniem psihomotori traucējumi!” Pēteris Apinis par pesticīdiem un postu, ko tie nodara dabai un cilvēkam 97
22 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Viņas pacientiem jāparaksta īpaši sagatavots dokuments. Ārste iesaka pret vakcinēšanos izturēties ļoti nopietni un ziņot par blakusparādībām 52
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu dziedātāja Aminata publisko foto, kurā redzama ģērbusies tikai džinsos un zābakos 38
9 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Cerīgais jūnijs, kad varēs nevilkt maskas un doties uz koncertiem! Pavļuts brīdina, ka jāgatavojas revakcinācijai 94
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Kurā novadā visvairāk inficēto? Publicē karti ar visām pašvaldībam 2
9 stundas
Lasīt citas ziņas
LB
Laura Blumberga
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Sofija, Taiga, Arita un Airita 1
11 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Tev šodien derētu ieklausīties tajā, ko saka apkārtējie! Horoskopi 15.maijam 3
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Harijs intervijā paziņo, ka, dzīvojot britu karaliskajā ģimenē, esot juties kā “dzīvnieks zooloģiskajā dārzā” 38
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Modes māksliniece un svaigēšanas piekritēja Šeila septiņas dienas iztikusi bez pārtikas un ūdens, jo cerējusi uzveikt artrītu 58
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Latviešu Žanna D’Arka!”: par Magones Šutovienes dzīvesstāstu rakstīs grāmatu 47
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 15. līdz 21. maijam: kādas vēlmes piepildīsies
1 diena
IF
Imants Frederiks Ozols
Ziņas
“Viņš ir pierādījums tam, ka Latvija nav maza valsts!” Profesors Grēns, kurš trīsreiz atteicies no Triju Zvaigžņu ordeņa
5 stundas
LA
LA.LV
Medības
Vilku sāga turpinās! Meža kamerā uzfilmēts, kā sivēnmāte aizstāv sivēnus, kad uzbrūk vilki 8
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Šovasar ieviesīs maksu par iebraukšanu bijušajā padomju armijas raķešu bāzē Zeltiņu pagastā 17
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Latviete Telavivā nofilmē baisu skatu un ziņo par kāda vīrieša nāvi 18
2 stundas
DJ
Diāna Jance
Ziņas
“Man daudzreiz ir teikts, ka atšķiros no itāļiem!” Latviete Itālijā – Marija Džūlija da Sakko
3 stundas
GN
Gunārs Nāgels
Ziņas
Gunārs Nāgels: Meli un maldināšana par Covid-19 un pret to attīstītajām vakcīnām noteikti apdraud cilvēku dzīvību
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Zināms, kā izskatīsies Samantas Tīnas uzstāšanās “Eirovīzijas” dziesmu konkursā 6
4 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Ziņas
Muzeju nakts – citā realitātē: attālināti un brīvdabā, apmeklējot individuāli un ievērojot distancēšanos 1
9 stundas
PA
Pēteris Apinis
Laukos
“Šo inžu dēļ nedzimst bērni, vīriešiem nestāv, bērniem psihomotori traucējumi!” Pēteris Apinis par pesticīdiem un postu, ko tie nodara dabai un cilvēkam 97
22 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Svarīgākās ir mūsu dzīvības, nevis Vitenbergs, bet kur vispār OIK pazudis?” Kreituse par kovidu un “noraktām” tēmām 57
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Viņķele: “Latvijā visus nevakcinētos sauc par nozombētiem vakcīnidiotiem, bet nedrīkst jaukt piesardzīgos ar “antivakseriem”! 295
1 diena
LB
Laura Blumberga
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Sofija, Taiga, Arita un Airita 1
11 stundas
GN
Gints Narogs
Ziņas
Gints Narogs: Krievijas mediji savā tendenciozajā stilā jau steidz ziņot, ka PČ Rīgā var nemaz nenotikt 22
1 diena
ML
Māra Libeka
Veselam
Cerīgais jūnijs, kad varēs nevilkt maskas un doties uz koncertiem! Pavļuts brīdina, ka jāgatavojas revakcinācijai 94
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
“Gardo recepšu” kladītei: banānu krēms – ievārījums ar ananāsiem: gatavs dažās minūtēs! 1
1 diena
VB
Vija Beinerte
Stāsti
Vija Beinerte: Vardarbības pereklis vai civilizācijas pēdējais bastions? 97
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Harijs intervijā paziņo, ka, dzīvojot britu karaliskajā ģimenē, esot juties kā “dzīvnieks zooloģiskajā dārzā” 38
1 diena
LE
LETA
Veselam
Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās nedaudz sarucis
20:34
LA
LA.LV
Ziņas
“Lielākais drauds ir mutācijas, kas rodas tādās vietās kā Indija!” Rēvalds par maigo kovidu un vakcīnu efektivitāti pret jaunajiem Covid-19 veidiem
20:19
AJ
Atis Jansons
Ziņas
Veicot vairāku lielveikalu stāvvietu apsekošanu, konstatēts, ka tās ir par šauru. Cik ilgi vēl skrambāsim savas un kaimiņu durvis?
19:43