JRT iestudē Augusta Strindberga lugu “Tēvs” 0

19. janvārī Muzeja zālē (Talsu ielā 1) pirmizrādi piedzīvos Augusta Strindberga “Tēvs”, ko iestudē režisore Māra Ķimele. Iestudējuma scenogrāfs – Rudolfs Bekičs, kostīmu māksliniece – Kristīne Jurjāne, galvenajās lomās – Gundars Āboliņš un Sandra Zvīgule.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Lomās: Jana Čivžele, Gatis Gāga, Anta Krūmiņa, Varis Piņķis, Edgars Samītis, Andis Strods, Liena Šmukste un Inga Alsiņa.

Māra Ķimele Jaunajā Rīgas teātrī Augustam Strindbergam (1849-1912) pievēršas otro reizi – savulaik skatītāju iemīļotajai izrādei “Jūlijas jaunkundzei” nu pievienojas arī “Tēvs”.

CITI ŠOBRĪD LASA

2012. gadā teātri visā pasaulē pievērsās Strindberga daiļradei, pieminot izcilā dramaturga un modernās drāmas radītāja nāves 100. gadskārtu. Pievienojoties kolēģiem, režisore Māra Ķimele izvēlējusies iepazīstināt JRT skatītājus ar Latvijā ne tik populāru, tomēr ikonisku Strindberga lugu.

Šīs lugas varoņu laulības dzīve ir kā nebeidzama cīņa par ietekmi un varu ģimenē, kurā vīrišķais spēks izrādās vājāks par sievietes trauslumu. Cīņas iemesls (vai vismaz iegansts) ir bērna audzināšana, metode – karš, kurā visi līdzekļi labi, iedaba – cilvēciska nespēja un (vai) nevēlēšanās saprasties.

Režisore Māra Ķimele: “”Tēvs” ir ļoti personiska luga – rakstniekam bija trīs neveiksmīgas laulības, kuru dēļ cieta arī viņa attiecības ar meitu. Tomēr luga nav tikai par viena vīrieša personiskajiem pārdzīvojumiem sievietes nodarījuma dēļ, bet arī par pasaules mēroga katastrofu – nesaprašanos, kas mūsdienās, šķiet, pieņēmusi graujošus apmērus. Ja lugā vairāk uzsvērts nesaprašanās milzīgais posts, izrādē vēlamies kaut nedaudz iezīmēt arī iespējamās saprašanās skaistumu un laimi.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.