Reklāmraksti

Kā iekārtot bērna guļamistabu dažādos vecumposmos: 5 idejas, kas varētu noderēt0

Publicitātes foto

Bērna guļamistabas galvenais mērķis faktiski nemainās no brīža, kad viņš piedzimst. Viņiem tā ir vieta, kur atpūsties, justies droši un attīstīt sevis sajūtu. Tā ir arī vieta, kur spēlēties, sapņot un augt. Tāpēc doma par bērna guļamistabas ierīkošanu var būt diezgan sarežģīta. Viena no bērnu istabu vispārējām īpašībām ir tā, ka tās ir nepastāvīgas. Istaba, kuru esat izveidojis jaundzimušajam, neizskatīsies vienādi, kad viņam būs pieci gadi vai kad viņš būs pusaudža vecumā, kaut arī tā, iespējams, būs tieši tā pati telpa.

Bērna istabas iekārtošana var būt atkarīga no vairākiem faktoriem, ieskaitot bērna vecumu, attīstību, ģimenes vajadzības, pieejamās finanses. Ko ņemt vērā, iekārtojot istabu atbilstoši dažādiem vecumposmiem? Par to turpinājumā.

Istaba jaundzimušajam

Šī ir pirmā istaba, ko iekārtosiet savam bērnam, tādēļ tā noteikti ir ļoti aizraujoša pieredze.
Ir viegli aizrauties, izvēloties aksesuārus un citus mīļus niekus, taču jāpatur prātā, ka šajā gadījumā svarīgākais ir drošība, komforts un atbilstoša gaisa temperatūra.
Pārliecinieties, ka visas mēbeles, īpaši gultiņa, atbilst augstākajiem drošības standartiem. Vislabāk izvēlēties transformējamas mēbeles, kas mainīsies līdz ar bērnu – tās būs labs ilgtermiņa ieguldījums.

Istaba mazulim no pusotra līdz trīs gadu vecumam

Šis ir laiks, kad aktuālas kļūst rotaļlietas (apmeklēt interneta veikalu), tāpēc jāsāk domāt par vietu to uzglabāšanai. Izvēloties rotaļlietu kastes, der pārliecināties, ka tās ir drošas un vienkārši atveramas. Svarīgi ievērot drošību – turēt krēslus un solus tālāk no logiem un plauktiem.

Istaba bērnam no četriem līdz septiņiem gadiem

Bērnam šajā vecumā jau var būt savas idejas par to, kā vajadzētu izskatīties viņa istabai. Tādēļ ir vērts ieklausīties savā bērnā un, iespēju robežās, censties izpildīt viņa vēlmes. Svarīgi ir fokusēties uz vienu vai divām idejām, ko izmantot kā konceptu, nevis pārvērst istabu par bērnudārzu.
Veiciniet neatkarību:

– Pie sienām piekariniet āķīšus drēbju pakarināšanai – tādā augstumā, lai bērns tiktu tiem klāt;

– Parūpējieties, lai skapja durvis un atvilktnes ir viegli atveramas un aizveramas

Šajā vecumā aktuāli arī iemīļotie multfilmu varoņi. Taču, ņemot vērā, ka šajā gadījumā gaume mainās diezgan bieži, nevajadzētu aizrauties ar šīs tematikas ieviešanu bērna istabā – pretējā gadījumā regulāri pārkārtošanas darbi ir neizbēgami.

Istaba bērnam no 8 līdz 12 gadiem

Ja tas nav izdarīts iepriekš, šis ir laiks izvēlēties pusaudžu vecumam piemērotu gultu. Bērnu gultas (uzzināt vairāk) pieejamas daudzveidīgā izvēlē, bet šajā gadījumā priekšroka būtu jādod gultai, kas labi kalpos visus pusaudžu gadus. Gultas izvēles procesā iesaistiet arī bērnu. Svarīgi izvēlēties arī piemērotu matraci.
Padomājiet par spēļu, grāmatu, sporta aprīkojuma, skolas piederumu glabāšanu. Sakārtojiet istabu kopā tā, lai bērns mācītos uzņemties atbildību par savām mantām.

Istaba jaunietim no 13 līdz 18 gadiem

Starp trīspadsmitgadīgu tīni un astoņpadsmitgadīgu jaunieti, protams, ir visai būtiskas atšķirības, taču šim vecumposmam raksturīgi daži vispārīgi dizaina elementi.
Šis ir posms, kad radikāli mainīt istabas iekārtojumu un likt atvasei justies kā jaunā dzīves posmā. Atbrīvojieties no visiem bērnišķīgajiem akcentiem, piemēram, plakātiem un uzlīmēm. Protams, pirms tam konsultējieties ar savu bērnu.
Sienu krāsas maiņa var būt dramatisks un efektīvs veids, kā panākt, lai telpa izskatītos kā jauna. Apvienojiet to ar jaunām, stilīgām sienu uzlīmēm vai mākslas darbiem, pieskaņotiem aksesuāriem un apgaismojumu.

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Ūdens pudele ikdienai – būt veselam un saudzēt dabu
25. Maijs, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Biežākie iemesli, kas izraisa ceļu satiksmes negadījumus
24. Maijs, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Kāpēc lietoti velosipēdi ir labākā izvēle?
21. Maijs, 2020

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Kretīns viņu nosauca par pērtiķi ugunskurā!” Streips atklāti par rasismu Latvijā un ASV 4
3 stundas
IR
Ilmārs Randers
Latvijā
“Esmu grāmatvede, veterinārārste, agronome un ģimenes pavāre!” Kā “dzīve atgriežas sliedēs” Madonas un Rēzeknes pusē
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Jaunietis “kunga prātā” nesavalda auto un “noslauka” mašīnu, kurā gadu vecs bērns
2 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Daļai ir “aizgājis ciet širmis”, bet diez vai asiņainas bildes palīdzēs
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Polittehnoloģisks gājiens: cik ēstiska ir skolu direktoru piedalīšanās politiskajā aģitācijā? 2
7 stundas