Foto-LETA/AFP

Kad precēties, kāds ir vidējais laulības ilgums un citi interesanti fakti par laulībām un to šķiršanu 2

Zināms, ka lēmums stāties laulībā vairumā gadījumu tiek vērtēts kā samērā nopietns un pieņemts, rūpīgi apdomājot savu izvēli. Taču, ko iesākt, lai laulība būtu patiešām laimīga un nebeigtos ar šķiršanos? Iepazīsties ar neparastiem faktiem par laulību šķiršanu, ko apkopojām, iepazīstoties ar dažādiem par minēto tēmu veiktiem pētījumiem un aptaujām.

Reklāma
Reklāma

Vidējais laulības ilgums

“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

Kā liecina vairāku gadu desmitu garumā veikti pētījumi, vidējais pirmās laulības ilgums gadījumā, ja tā tiek šķirta, ir astoņi gadi.

Vidējais laika periods līdz atkārtotai laulībai

CITI ŠOBRĪD LASA

Dažādās aptaujās secināts, ka pēc pirmās laulības šķiršanas piedzīvošanas attiecībās neveiksmi cietušie cilvēki nogaida vidēji četrus gadus, līdz izvēlas precēties otrreiz.

Vecāku laulības ietekme

73 procenti cilvēku, kuru vecāki dzīvoja laulībā, viņiem pieaugot, arī savās attiecībās šķiršanos piedzīvo retāk, esot kopā vismaz 10 gadus. Savukārt no cilvēkiem, kuru vecāki izšķīrušies, viņiem esot vēl maziem, 10 gadu slieksni laulības dzīvē pārkāpj vien 57 procenti.

Cik no mums piedzīvo “zelta” kāzu gadadienu?

Laulību desmito gadadienu piedzīvo aptuveni 67,8 procenti precēto pāru, 35,3 procenti pāru kopā ir arī līdz 25. kāzu gadadienai, savukārt tikai 6,2 procenti svin tā dēvētās zelta kāzas jeb to 50. jubileju, liecina statistika.

Kā attiecības ietekmē ekonomika?

Lai gan valda uzskats, ka tieši finansiālās grūtības ir viens no izplatītākajiem laulības izjukšanas iemesliem, pētījumos atklāts, ka ekonomiskās lejupslīdes laikā šķiršanos skaits sarūk vidēji par 57 procentiem.

Kā attiecības ietekmē ienākumi?

15 procenti kādā pētījumā aptaujāto pāru atklāja, ka labāk izvēlētos ilglaicīgu atšķirtību no mīļotā cilvēka (10 un vairāk gadus) nekā šķiršanos. Lielākā daļa pāru, kas pauda šādu viedokli, bija ģimenes ar zemu ienākumu līmeni un maziem bērniem.

Reliģijas nozīme

Reliģiskiem uzskatiem attiecībās, kā izrādās, ir ļoti būtiska loma. Kādā pētījumā noskaidrots, ka no pāriem, kuri bija kopā arī kāzu 10. gadadienā, 61 procents bija bez reliģiskas piederības, 65 procenti bija protestanti, savukārt 73 procenti – katoļi.

Izglītības ietekme

Neskaitāmi pētījumi liecina, ka pāri ar augstāku izglītības līmeni ir kopā ilgāk: salīdzinot ar 60 procentiem pāru, kas laulībā ir 10 gadus un lepojas ar vidusskolas diplomu, kāzu 10. gadadienu atzīmē 85 procenti bakalaura un maģistra grāda īpašnieki.

Reklāma
Reklāma

Vecums nav tikai skaitlis

Jo vecāks ir pāris, tam apprecoties, jo ilgāka būs tā laulība. 54 procenti pāru, kuri apprecējās jaunāki par 20 gadiem, bija kopā arī pēc 10 gadiem, salīdzinot ar 69 procentiem pāru, kas laulībā stājās vecumā no 20 līdz 24 gadiem, un 78 procentiem pāru, kas apprecējās pēc 25 gadu vecuma.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.