Foto-Shutterstock

Kādus parādus var nodot piespiedu izpildei? Vai arī 500 eiro dēļ ir vērts pacīnīties? 24

Caur tiesu esmu dabūjusi lēmumu, ka parādniekam jāatmaksā man nauda, ko aizņēmās. Tiesu izpildītāja saka, ka par viņas pakalpojumu man būs jāmaksā. Viņa bija arī skeptiska, ka tāda summa – gandrīz 500 eiro, ko man parādā, parāk dārgi izmaksāšot, lai nemaz nesāku. Jautā Gunta Madonas novadā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
Lasīt citas ziņas

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes pārstāve Līna Lontone stāsta, ka jebkurš tiesas vai citas iestādes nolēmums, kurš nav izpildīts labprātīgi, var tikt nodots piespiedu izpildei.

Nolēmumu izpilde, tāpat kā personas tiesības vērsties tiesā savu aizskarto interešu aizstāvībai, ir katras personas tiesība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vispārīgais princips, kas ietverts Civilprocesa likuma 568. panta pirmajā daļā, nosaka – sprieduma izpilde notiek uz parādnieka rēķina.

Taču Civilprocesa likuma 567. panta pirmā daļa paredz – iesniedzot izpildu dokumentu izpildei, piedzinējs sedz citus sprieduma izpildes izdevumus tādā apmērā, kāds nepieciešams izpildes uzsākšanai piedzinēja norādītajā veidā, kas tālākā izpildes procesā tiks piedzīti no parādnieka.

Ņem vērā

Nepastāv kāda konkrēta summa, sākot no kuras “ir vērts” nodot lietu piespiedu izpildei. Taču katra lieta tiek pakļauta tās konkrēto individuālo apstākļu izvērtēšanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.