Vladimirs Putins
Vladimirs Putins
Foto. Scanpix/Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Riskē izprovocēt kodolkaru: Putins draud ar “traģiskām” sekām, ja kāda no NATO dalībvalstīm sūtīs savus karavīrus uz Ukrainu 153

Krievijas diktators Vladimirs Putins gadskārtējā valsts paziņojumā par stāvokli valstī, pastiprinājis savus draudus Eiropai un ASV, paziņojot: ja NATO valstis nosūtīs savus karavīrus karot Ukrainā, tās riskē izprovocēt kodolkaru, vēsta izdevums The Guardian.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13
Lasīt citas ziņas

Atsaucoties uz Francijas prezidenta Emanuela Makrona komentāriem šonedēļ, kuros viņš apsvēra iespēju sūtīt Eiropas sauszemes karaspēku uz Ukrainu, Kremļa līderis sacīja, ka tas novestu pie “traģiskām” sekām valstīm, kuras pieņemtu šādu lēmumu.

“Ir runāts par iespēju nosūtīt NATO militāros kontingentus uz Ukrainu,” sacīja Putins savā divu stundu uzrunā ceturtdien.

CITI ŠOBRĪD LASA

“[Rietumu valstīm] ir jāsaprot, ka mums ir arī ieroči, ar kuriem mēs varam uzbrukt mērķiem to teritorijā. Tas viss reāli draud ar konfliktu, kurā varētu tikt izmantoti kodolieroči un iznīcināta civilizācija. Vai viņi to nesaprot? Mēs atceramies to likteni, kas reiz nosūtīja savus kontingentus uz mūsu valsts teritoriju. Tagad iespējamiem intervences dalībniekiem sekas būs daudz traģiskākas.”

Rietumu brīdinājumus, ka Krievija varētu uzbrukt Eiropai, Putins nodēvēja par “muļķībām”, bet runāja par iespējamu kodolkonfliktu, ja Rietumi mēģinās “iejaukties” Krievijas lietās.

“Viņi domā, ka tā ir sava veida spēle. Viņus apžilbina viņu pašu pārākuma komplekss,” viņš teica.

Francijas prezidenta pieļāvumi par NATO karaspēka nosūtīšanu uz Ukrainu, pamudināja citas rietumvalstis, tostarp Vāciju un Lielbritāniju, paziņot, ka tām nav šādu plānu.

Krievija ir gatava risināt dialogu ar ASV par bruņojuma kontroli, sacīja Putins, bet norādīja, ka Krievijas kodolspēki ir pilnībā sagatavoti lietošanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.