Publicitātes foto

Kārtība ledusskapī – praktisks ceļvedis, lai aukstumskapis labi kalpotu maksimāli ilgi 4

Brīdī, kad esam izsalkuši, mēs nevēlamies lieki tērēt laiku “medībām” – atvērt vaļā sava ledusskapja durvis un haotiski raudzīties tā saturā. Mēs vēlamies atvērt ledusskapi un viegli atrast meklēto – produktus. Ledusskapim, tāpat kā mājoklim, ir jābūt sakārtotam, lai tajā viegli spētu atrast kāroto.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
“Viens no bērniem pēkšņi kļuva apātisks, neierasti neaktīvs…” Mārupes pamatskolā 1. klases skolnieks saindējies ar morfija/opiātu grupas medikamentiem
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu 7
Lasīt citas ziņas

1. solis – augšējie plaukti
Augšējie plaukti salīdzinājumā ar apakšējiem ir vissiltākie temperatūras ziņā. Viens svarīgs ieteikums no restorānu biznesa: augšējā plauktā turēt tādus produktus, kurus nav nepieciešams vairs gatavot – dzērienus, gatavus ēdienus, piemēram, tortiljas, hummusu un citus.

2. solis – apakšējie plaukti
Apakšējie plaukti ir labākā daļa, kur glabāt neapstrādātu gaļu, olas, jūras veltes un piena produktus. Lai nepieļautu, ka svaigas gaļas baktērijas izplatās citos produktos, ierādiet konkrētu ledusskapja daļu gaļai. Gaļu vislabāk uzglabāt oriģinālajā iepakojumā. Protams – daļa, kurā glabājam gaļu, ir regulāri jātīra. Nav ieteicams piepildīt ledusskapi pilnībā pilnu – jāatstāj brīvas vietas gaisa cirkulācijai, kā tas ir atšķirībā no saldētavas, lai produkti nesabojātos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ledusskapja organizācijai var izmantot grozus, kuros salikt un sagrupēt produktus. Tos ir ērti lietot, jo var vienlaikus izņemt visu konkrētā produkta grozu un labi pārredzēt. Piemēram, ierīkot atsevišķu kasti vai grozu dārzeņiem. Un tas arī ļoti labi izskatās.

Bieži gadās tā, ka par dažām lietām ledusskapī aizmirstam. Lai tā nenotiktu, labi noderēs iepriekšējais padoms. Kā arī mini “inventarizācija” lapiņas veidā. Vienkārši uzrakstot uz nelielas lapas visus produktus, kas atrodas ledusskapī, un pretī uzrakstot ēdienu, ko iecerēts taisīt. Lapiņu ar magnētu piespraust pie ledusskapja, lai mājinieki redz, ko konkrētajā nedēļā ieplānots gatavot, un arī pašam tas ir kā atgādinājums acu priekšā. Tādā veidā neviens produkts nepaliks “noskumis” un neizmantots.”

3. solis – ledusskapja atvilktnes
Atvilktņu mērķis ir uzturēt mitrus apstākļus, kas palīdz saglabāt augļus un dārzeņus svaigus. Nav ieteicams, ka augļi un dārzeņi tiek likti vienā kastē. Kāpēc tā? Jo daudzi augļi, ieskaitot ābolus, persikus, plūmes, bumbierus, ražo etilēnu, ķīmisku vielu, kas palīdz tiem nogatavoties. Diemžēl etilēns var veicināt arī nogatavināšanas procesu citos produktos, piemēram, padarot dārzeņus dzeltenus.

4. solis – neaizmirsti par durvīm
Durvis ir vissiltākā ledusskapja daļa, un šajā daļā vajadzētu stāvēt pārtikas produktiem, kuri ir visvairāk izturīgi pret sabojāšanos jeb var tikt glabāti salīdzinoši augstā temperatūrā. Šajā zonā var glabāt garšvielas, sulas un citus pārtikas produktus, kas iztur temperatūras svārstības. Olām un pienam nevajadzētu tikt novietotiem durvīs, kā tas ierasti notiek. Atceries – pat garšvielām ir derīguma termiņš.

5. solis – saldētava
Saldētavā varam uzglabāt saldētus augļus, dārzeņus, gaļu un citus produktus. Saldētavā glabājam tādus pārtikas produktus kā, piemēram, tortiljas, mērces un pat olas, kā arī varam sasaldēt maizi un to uzglabāt pat līdz trim mēnešiem. Pārtikas produktiem jābūt cieši iepakotiem traukos vai iepakojumos, jo tas optimizē uzglabāšanu un pat ietaupa elektroenerģiju, ko patērē ledusskapis. Atcerieties, ka produkti saldētavā jāuzglabā plastmasas iesaiņojumos!

Reklāma
Reklāma

INTERESANTI!
Daži pārtikas produkti nav jāuzglabā ledusskapī. Tomāti ledusskapī kļūs mīksti – maina struktūru un zaudē aromātu –, turiet tos istabas temperatūrā. Tas pats attiecas arī uz zemenēm. Tās, uzglabājot ledusskapī, kļūst bezgaršīgas un zaudē aromātu.

Sīpolus, ķiplokus, ķirbjus un kartupeļus vislabāk ir uzglabāt vēsākā vietā ar zemu mitrumu, tāpēc uzglabā tos tumšā skapī vai citā vietā ārpus ledusskapja.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.