Arhibīskaps Jānis Vanags.
Arhibīskaps Jānis Vanags.
Foto: ekrānuzņēmums.

“Ko mums no šī laika vajadzētu mācīties?”: arhibīskaps Vanags Ziemassvētkos aicina nesteigties pie “vecās dzīves” un nedomāt tikai par sevi 138

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags Ziemassvētkos atgādina, ka lielas lietas var sasniegt tie, kuri raugās pāri savām interesēm un neiestieg paši savās sīkajās drāmās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā 10
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

Viņš arī aicina pirms “atgriešanās bijušajā dzīvē” izmantot šo laiku, lai apdomātu, kas jāmaina dzīvesveidā, mērķos un gaidās, kas nākotnē jādara citādi, un kas no pašreizējā jāsaglabā, “lai mūsu dzīve būtu labāk piemērota īstenībai”.

Meklējot Ziemassvētku brīnumu, arhibīskaps aicina palūkoties uz Jāzepu un Mariju. “Ja viņi būtu raudzījušies tikai katrs uz savām interesēm, aizķērušies katrs savā sarūgtinājumā, viņi nepaliktu kopā. Ja tā būtu noticis, tad, lai arī cik lieliskas mēbeles Jāzeps būtu gatavojis, mēs par viņu neko nezinātu. Ja Marija bailēs par sevi būtu atteikusi eņģelim, tad, lai arī cik laba mamma viņa nebūtu bijusi Jāzepa bērniem, mums viņa nebūtu nekas. Taču viņi neiestiga pašu sīkajās drāmās, bet atrada savu lomu lielajā Dieva drāmā. Tas ļāva viņiem palikt kopā un kopīgi piepildīt aicinājumu. Tādēļ mēs gadu no gada varam svinēt viņu dzīvi.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Vanags Ziemassvētkos atgādina, ka pieķeršanās tikai sev un saviem mērķiem cilvēkus atgrūž citu no cita. “Atrodot savu vietu Dieva plānā, mēs tuvojamies gan viņam, gan cits citam. Tas mums jāmācās no Jāzepa un Marijas laikos, kas sašķeļ mūsu tautu un atsvešina cilvēkus,” norāda arhibīskaps.

Viņš mudina izmantot šo laiku, lai apdomātu, kā dzīvot tālāk, izsvērt pareizo un nepareizo, derīgo un atmetamo. “Daudzi ilgojas pēc iespējas drīz atgriezties bijušajā dzīvē. Taču vispirms būtu jāraugās uz priekšu un jāvaicā, ko mums no šī laika vajadzētu mācīties. Kas jāmaina dzīvesveidā, mērķos un gaidās, lai mūsu dzīve ir labāk piemērota īstenībai, vairāk pagodina Dievu un kalpo līdzcilvēkiem? Kas visiem kopā ir jādara citādi, vai, gluži otrādi, noteikti jāsaglabā, vai pat par jaunu jāatklāj?”

Ne tikai katra paša, bet mūsu valsts nākotne var būt atkarīga no tā, vai paliksim iestrēguši savos ierakumos, vai atradīsim vietu Dieva vienojošajā plānā, Ziemassvētku apsveikumā teic Vanags, vēlot visiem priecīgus Kristus piedzimšanas svētkus un Dieva svētību Jaunajā gadā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.