Tradicionālais autoru un žūrijas kopfoto. Priekšā centrā izdevniecības direktore Evija Veide. No kreisās pirmajā rindā: Daina Šadre, Danuta Butrima, Guntis Zariņš, Sanita Strautniece, Monika Zīle, Dzintra Zālīte. Otrajā rindā: Miķelis Lukstiņš, Esperansa Barone, Inese Ķestere, Jānis Sviklāns, Linda Kusiņa-Šulce, Aivars Eipurs un Gunārs Tirzītis. Fotografēšanās brīdī klāt nebija otrās vietas ieguvējas Rutas Zimnohas un Īrijā dzīvojošās konkursa dalībnieces Antras Grebes.
Tradicionālais autoru un žūrijas kopfoto. Priekšā centrā izdevniecības direktore Evija Veide. No kreisās pirmajā rindā: Daina Šadre, Danuta Butrima, Guntis Zariņš, Sanita Strautniece, Monika Zīle, Dzintra Zālīte. Otrajā rindā: Miķelis Lukstiņš, Esperansa Barone, Inese Ķestere, Jānis Sviklāns, Linda Kusiņa-Šulce, Aivars Eipurs un Gunārs Tirzītis. Fotografēšanās brīdī klāt nebija otrās vietas ieguvējas Rutas Zimnohas un Īrijā dzīvojošās konkursa dalībnieces Antras Grebes.
Foto: Karīna Miezāja

Konkurss “Vakara romāns” noslēdzies. Šis konkurss bija īpaši spēcīgs un neparasts 1

Linda Kusiņa-Šulce, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
Ukrainas jaunākajam ierocim vajadzētu nopietni sabiedēt krievu “stratēģus” Krimā – rezultāts Krieviju pamatīgi apkaunotu
Lasīt citas ziņas

Kā ierasts, dažas nedēļas pēc konkursa “Vakara romāns” noslēguma un rezultātu paziņošanas uz tikšanos tiek aicināti visi konkursa dalībnieki, kuru manuskripti izpelnījušies žūrijas atzinību.

Tā ir iespēja iepazīties savā starpā un ar žūrijas pārstāvjiem, kā arī satikt sērijas literāro redaktori Dzintru Zālīti un noskaidrot dažādus praktiskus jautājumus, kas saistīti ar topošajām grāmatām.

CITI ŠOBRĪD LASA
Kā sarīkojumā uzsvēra pilnīgi visi žūrijas pārstāvji, šis konkurss bijis īpaši spēcīgs un neparasts.

Vairāki manuskripti, kas šogad palika aiz svītras, citugad būtu varējuši izpelnīties pat godalgotas vietas. Tāpat konkursā šogad bija labs balanss starp izdevniecībai labi pazīstamiem autoriem un debitantiem, kā arī neparasti daudz manuskriptu iesnieguši autori vīrieši, kas sērijā parasti ir retums.

Turklāt vēl daži romāni, kuri īsti neatbilda konkursa nolikumam, pie lasītājiem nonāks ārpus sērijas. Bet vairāki darbu autori arī izvēlējušies neatklāt savu identitāti, tādēļ romāni pie lasītājiem nonāks ar pseidonīmiem.

Konkursa dalībnieki iepazīstināja ar sevi, īsās biogrāfijas ļāva labāk izprast, kādēļ šoreiz ir tik liela žanru un tēmu bagātība.

“Vakara romāns” vienmēr tiecas pēc iespējami precīzākas “šeit un tagad” izjūtas, un lasītāji, kuri nākamgad abonēs “Vakara romāna” sēriju vai “Latvijas Avīzi”, kā arī, protams, ikviens, kurš iegādāsies sērijas grāmatas, saņems gan romānus ar vēsturisku ievirzi, gan kriminālromānus, pat ar noslieci uz starptautisku trilleri, gan ģimenes drāmas un romantiskos romānus.

Īpaši gribas uzsvērt romānu konkursa laureātu darbus. Debijas balvu saņēma Jānis Sviklāns, kurš uzrakstījis ironisku romānu “Žults” par darba vidi un to, kā top dažādi aktīvi profili sociālajos tīklos.

Pats autors strādājis vairākās iestādēs, taču attēlotā vide gan, kā pats atzina, ir nevis kāda viena biroja atveidojums, bet drīzāk ironiska esence no sliktākā, kas atrodams tajās visās.

Trešo vietu saņēmušais romāns “Melno ogu vainadziņš”, kas vēsta par kādas senas muižas noslēpumiem, pieder žurnālistes, liepājnieces Ineses Ķesteres iztēlei un valdzinās gan romantikas, gan detektīvu, gan vēsturiskas un piedzīvojumu literatūras cienītājus.

Sudrabs konkursā ticis pagājušā gada konkursa debitantei Rutai Zimnohai. Skarbo realitāti šoreiz nomainījis sirsnīgs humors – ja nu meklējam vietējo konkurentu pirmajai un smieklīgākajai no Bridžitas Džounsas dienasgrāmatām, tad “Romāns virtuvē” pavisam noteikti var ar to sacensties.

Reklāma
Reklāma

Pēc vairāku gadu pārtraukuma izdevniecības “Latvijas Mediji” direktorei Evijai Veidei ar prieku no skapja nācās vilkt ārā bezdarbībā mazliet apputējušās zelta krāsas botiņas.

Konkursā vienbalsīgi tika izvēlēts pirmās vietas ieguvējs, kuru turklāt neviens no žūrijas pārstāvjiem, kas izvērtēšanas procesā labprāt aizraujas ar likmēm par iespējamajiem darbu autoriem, nebija spējis uzminēt.

Ar romāniem “Caur tinas aci”, “Vilkezers” un “Bezgrēcīgās kūkas” lasītājiem labi pazīstamās romānu autores Danutas Butrimas iztēle šoreiz ved pavisam neparastā ceļojumā uz Itāliju.

Izklaidīga sieva, aizkaitināts vīrs, viņu pieaugusī meita ar savu draugu, ļoti strikta gide un nedaudz par daudz kafijas ceļā – šos lielumus saskaitot kopā, sanācis aizraujošs romāns “Teksta uzdevumi par sastapšanos”.

“Vakara romāns 2022” ir noslēdzies. Ja jums padomā lieliska ideja romānam, sekojiet līdzi izdevniecības jaunumiem laikrakstā “Latvijas Avīze” un izdevniecības “Latvijas Mediji” sociālajos tīklos, lai nepalaistu garām konkursa “Vakara romāns 2023” izsludināšanas brīdi!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.