Foto: SHUTTERSTOCK

Krājas kondensāts, produkti ir mitri, ātrāk bojājas… Biežākie iemesli, kāpēc ledusskapis ir pārāk silts 2

Kāpēc ledusskapis nesaldē, kā paredzēts, un tajā lielā daudzumā krājas kondensāts, produkti ir mitri? Vai problēmu var novērst paša spēkiem?
 Jautā Agnese Koknesē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Sadzīves tehnikas bojājums vienmēr ir nepatīkams, īpaši ledusskapja, kurā glabājas pārtikas krājumi. Bieži vien to patiešām var novērst paša spēkiem. Sarežģītākos gadījumos būs jāaicina talkā speciālists. Taču būs arī reizes, kad nekas cits neatliks kā iegādāties jaunu ledusskapi. 


Durvis paliek pusvirus


Viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc šķiet, ka ledusskapis nenodrošina vēlamo temperatūru un tajā pastiprināti krājas kondensāts, ir neblīvi aizvērtas durvis. Varbūt durvju aizvēršanu traucē pārāk liela bļoda vai kastroļa rokturis, vai arī kāds priekšmets, kas pielipis pie durvju blīvgumijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iespējams arī, ka durvju blīvgumija savu laiku vienkārši nokalpojusi – nosēdusies vai kļuvusi neelastīga.

Vēl viena no iespējamām problēmām – durvju vira (visbiežāk apakšējā) ir padilusi, durvis nosēdušās. Arī šajā gadījumā ledusskapis neturēs aukstumu – ieplūstot tajā siltam gaisam, uz aizmugurējās sienas krāsies kondensāts. 


Ja durvju blīvgumija savu laiku nokalpojusi, nekas cits neatliks kā iegādāties jaunu. Atkarībā no ledusskapja modeļa un durvju izmēra šāda gumija maksās, sākot no 15–20 eiro. Gumijas var iegādāties sadzīves tehnikas remontdarbnīcās un pie rezerves daļu tirgotājiem. Dodoties uz tirdzniecības vietu, jāzina ledusskapja marka un konkrēts modelis vai blīvgumijas izmērs. 


Blīvgumijas nomaiņa nav sarežģīta – vecā jāizvelk no speciālas gropes ledusskapja durvīs vai jāatvieno no stiprinājuma klipšiem. Pēc tam jaunā blīvgumija jānostiprina tai paredzētajā vietā. 


Mazliet vairāk pūļu jāpieliek, ja durvis tajās ievietoto produktu vai pašu durvju svara dēļ ir izkustējušās no tām paredzētās vietas. Taču arī šo problēmu viegli novērst, atlaižot durvju viru stiprinājumus, novietojot durvis tām paredzētajā pozīcijā un pievelkot stiprinājumus. Ja padilusi apakšējās durvju viras plastmasas bukse, var izlīdzēties ar atbilstīga diametra paplāksnēm, kuras nepieciešamajā skaitā uzver uz ass, un tad durvis novieto savā vietā, pārliecinoties, ka tās piegulst tā, kā to paredzējis ražotājs.


Šim darbam nav nepieciešams saukt palīgā meistaru – pietiks vien ar skrūvgriezi un paša atjautību. 


Vai zini, cik ledusskapī auksts?


Svarīgi arī kontrolēt temperatūru ledusskapī. Jāpārliecinās, kādi režīmi ieslēgti, jo arī no tā atkarīgs saldēšanas ierīces ražīgums. Protams, vispirms rūpīgi jāizlasa lietošanas instrukcija, lai zinātu, kādas tieši ir ledusskapja funkciju iespējas. Ja instrukcija pazudusi, to var sameklēt ledusskapja ražotāja interneta vietnē un lejupielādēt bez maksas.


SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.