VIDEO. Policija fiksējusi divus vīriešus, kuri vēsā mierā no auto izmet ledusskapi Kleistu ielā 25

“4.jūnijā ap plkst.23:00 Rīgā, Kleistu ielā no gaišas krāsas transportlīdzekļa tika izmests ledusskapis, tā piesārņojot vidi. Ja atpazīstat video redzamās personas, lūdzam zvanīt @RigasPP pa tel. 67181580. Par šo gadījumu uzsākts administratīvā pārkāpuma process,” tā šodien soctīkla vietnē “X” raksta Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

Pie šī ieraksta ir publicēts video, kurā redzams, kā divi vīrieši diennakts tumšajā laikā no auto izmet ledusskapi, tādējādi piesārņojot apkārtējo vidi.

Soctīkla “X” lietotāji nav vienaldzīgi un komentē RPP video redzēto.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Cūkas, it sevišķi, ka to bez maksas var izvest. Lai izdodas atrast!” raksta Sandra.

Kāds iesaka: “Ir jāveido kustība – “Kā sakārtot Tēvzemi, ja līdzcilvēki ir lopi?” – sākt ar priekšlikumiem, turpināt ar to izpildi. Pieredzes iegūšanai braukt uz Singapūru.”

Bet, kur iedzīvotājiem nodot savu laiku nokalpojošo ledusskapi vai citas sadzīves iekārtas?

Portāls LA.LV noskaidroja atkritumu savākšanas uzņēmuma “Eco Baltia vide” mājas lapā internetā, ka, piemēram, šis uzņēmums sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu aicina Rīgas, Mārupes, Salaspils novada, Ādažu pilsētas un pagasta, Daugavpils un Kurzemes iedzīvotājus pieteikties mājsaimniecībās un uzņēmumos uzkrāto iekārtu – nolietotas sadzīves tehnikas un elektronikas bezmaksas savākšanā.

“Nodot var gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c., gan arī mazo tehniku (sākot no 40kg), piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī papildu var kopā ar elektroniku nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus. Elektroiekārtām ir jābūt neizjauktām, piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram – ar kineskopu, datoram – ar mātes plati u.tml,” skaidro uzņēmuma “Eco Baltia vide” pārstāvji.

Veicot elektroiekārtu izvešanu, netiks savākti cita veida atkritumi, kā piemēram, sadzīves atkritumi un būvgruži (podi, vannas, palodzes, durvis logi u.c. ražošanas atkritumi, kas radušies būvniecības procesā).

Reklāma
Reklāma

Rīgas, Mārupes, Salaspils novada, Ādažu pilsētas un pagasta, Daugavpils iedzīvotāji un uzņēmumi aicināti pieteikties, zvanot pa tālr. 8717 vai rakstot uz e-pastu [email protected]

Kurzemes iedzīvotāji aicināti pieteikties, zvanot pa tālr. 22022418 (Saldus Klientu apaklpošanas centrs) vai 22013939 (Liepājas Klientu apkalpošanas centrs). Elektronikas savākšana Liepājas un Grobiņas pilsētās tiek nodrošināta vienu reizi nedēļā. Saldus un Brocēnu pilsētās elektronikas savākšana tiek nodrošināta aptuveni vienu reizi mēnesī. Pārējo SIA “Eco Baltia vide” apkalpotajos Kurzemes reģionos elektronikas savākšana tiek nodrošināta pēc pieteikumu skaita, organizējot vienu kopīgu savākšanas maršrutu.

Piesakoties obligāti jānorāda aptuvenais elektronikas apjoms un precīza savākšanas vieta (adrese).

Izvešanas diena un laiks tiks precizēts individuāli. Svarīgi norādīt, ka bezmaksas elektrotehnika tiek savākta no ēkas 1.stāva, tāpēc izvešanas dienā iekārtām ir jābūt novietotām ārpusē brīvi pieejamā vietā.

Nolietoto elektrotehniku iespējams nogādāt uz bezmaksas specializēto punktu pie iepirkšanās centra “AKROPOLE Alfa”.

Jaunizveidotajā elektronikas nodošanas punktā bez maksas var nodot gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c., gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī kopā ar elektroniku var nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus. Aicinām ievērot, ka šķirošanas punktā var nodot tikai elektropreces, akumulatorus un baterijas. Netiek pieņemti citi atkritumu veidi, piemēram, mēbeles, logi, durvis, podi u.c. Plašāk variet lasīt internetā ŠEIT.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.