Foto – LETA

Krancītim smird elpa… Slims vai barība neder? 0

“Paņēmām sunīti no patversmes. Ir tāds bastardiņš, grūti saprast, kādas asinis viņā sajaukušās, taču raksturā ļoti jauks, galvenais – draudzīgs pret bērniem un kaķiem. Bēda tā, ka šis suns izskatās tā, it kā mēs to mērdētu badā, – kauli un āda! Dzīvojam laukos, ir sava saimniecība, mūsu suņiem un kaķiem pietiek gan gaļas, gan piena – visi apaļi kā ruļļi un ar spīdīgiem kažokiem, izņemot no patversmes atvesto. Apetīte viņam ir laba – ēd vienā gabalā, kādu lielāku kaulu vai cīpslaināku gaļas klunci reizēm norok puķu dobē nebaltām dienām. Neesmu gan redzējusi, bet pieļauju, ka tos noslēptos krājumus kādreiz arī izkašā no zemes un ēd. Vai suns nevarētu būt saindējies?  Viņam arī briesmīgi ož mute un elpa. Vai tas nevarētu būt no tiem pūdētajiem kauliem? Kā lai atradina suni no šāda netikuma? Kad atvedām no patversmes, ēda arī sauso barību, bet tagad vairs neparko, atstāj otram sunim.
” ILGA G. Daugavpils novadā

Reklāma
Reklāma
Eiropas Savienība “piegriež skābekli” Putina režīmam! Krievijai gaidāmi lieli zaudējumi
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 28
Lasīt citas ziņas

Mājdzīvnieki, tāpat kā mēs, mēdz sasirgt. Neziņu rada no patversmes paņemti dzīvnieki, par kuru iepriekšējiem dzīves apstākļiem nav nekas zināms. Pēc minētajām pazīmēm iespējams, ka dzīvniekam ir nopietna saslimšana, tādēļ ieteicams suni parādīt veterinārārstam. Dzīvnieku vēlams arī pavērot, jo šīs pazīmes var izraisīt iedzimtība, alerģisks smaganu iekaisums vai pat zobakmens. Tādēļ jāapskata zobi, vai nav izveidojies zobakmens, kas, iespējams, ir viens no iemesliem suņa sliktajai elpai. Diemžēl pēdējos gados strauji pieaug zobu problēmas dzīvniekiem pat agrīnā vecumā, kam par iemeslu ir siekalu sastāvs, – vispirms veidojas aplikums, pēc tam zobakmens. Profilaksei ieteicams suņiem dot liellopu kaulus, kas mehāniski notīra aplikumu no smaganām efektīvāk par veikalos nopērkamajiem speciālajiem graužamajiem kārumiem.

Otrs iemesls sliktai elpai var būt saistīts ar barību. Jāpamaina suņa ēdienkarte, ņemot vērā, ko tas ēd ikdienā. Ja starp produktiem ir, piemēram, cūkgaļa (kas var izraisīt alerģiskas reakcijas), to nomaina ar putrām. Un novēro, kā dzīvnieks jūtas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nav jāuztraucas, ja suns atsakās no sausās barības. Praksē pierādījies, ka lauku suņi dod priekšroku mājas ēdienam.

Un trešais, kam būtu jāpievērš uzmanība, ir jautājums: vai suns ir attārpots. Zināšanai – mājdzīvniekus vajag attārpot divreiz gadā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.