Foto-LETA/AFP

Krievijas futbolisti kompensācijas laikā izrauj neizšķirtu pret neuzmanīgo Angliju 2

Krievijas futbola izlase sestdien, 11.jūnijā, kompensācijas laikā pamanījās izraut neizšķirtu savā pirmajā Francijā notiekošā Eiropas čempionāta finālturnīra spēlē pret Angliju, kam cīņas laikā bija daudz iespēju gūt vārtus.

Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu
Vai esi pārliecināts, ka tavā noīrētajā miteklītī nav slēptās kameras? Lūk, kā pārbaudīt!

Abu komandu B apakšgrupas cīņa Marseļas stadionā noslēdzās 1:1 (0:0).

Krievijas izlases labā tik svarīgos vārtus guva Aleksejs Berezuckis, kamēr angļiem izcēlās Eriks Daiers.

Anglija šo spēli iesāka ļoti aktīvi un daudz reižu bīstami apdraudēja Krievijas vārtsarga Igora Akinfejeva vārtus. Spēles septītajā minūtē lieliska izdevība bija Edamam Lallanam, kas gan palika neizmantota, bet Krievija ik pa laikam centās atbildēt ar kādu pretuzbrukumu – desmit minūtes vēlāk labs uzbrukums padevās Sergejam Ignaševičam. Tomēr kopumā pirmajā puslaikā angļu uzbrukumu bija ļoti draudīgi, lai gan viņiem vārtus gūt neizdevās – uzbrukuma smailē darbojās arī Harijs Keins un kapteinis Veins Rūnijs. Tiesa, teicams krievu vārtos bija Akinfejevs.

Pirmais puslaiks noslēdzās bezvārtu neizšķirti, bet otrā sākumā Anglijai vēl joprojām piederēja pārsvars, lai gan tā uzbrukumā vairs nebija tika draudīga. Arī Krievija bija atguvusies un pāris reizes bīstami apdraudēja angļu vārtsarga Džo Hārta sargāto cietoksni, taču to iekarot krieviem neizdevās. Ik pa brīdim laukumā paspīdēja Anglijas izlases visu laiku rezultatīvākais futbolists Rūnijs – vispirms viņa izpildītais sitiens pēc standartsituācijas tikai nedaudz lidoja pāri vārtiem, bet 71.minūtē viņš ar spēcīgu sitienu centās pārspēt Akinfejevu, kurš bija lielisks un glāba Krieviju no vārtu zaudējuma.

Anglija gan savu panāca dažas minūtes vēlāk. Kad Krievija kārtējo reizi bija pārkāpusi noteikumus, Anglija tika pie tiecamas standartsituācijas, ko viltīgi izmantoja Daiers, klasiskā stilā raidot bumbu vārtus. Mača izskaņā krievi centās radīt spiedienu uz angļu vārtiem, turklāt tas vainagojās panākumiem, jo kompensācijas laika otrajā minūtē Berezuckis panāca negaidītu izlīdzinājumu, kad pretinieki neuzmanīgi bija nospēlējuši savā soda laukumā.

Anglijas valstsvienība šajā turnīrā piedalās ar gados jaunāko sastāvu starp visām dalībniecēm – futbolistu vidējais vecums ir tikai 25,39 gadi, turklāt tās sastāvā iekļuvis 18 gadus vecais Mančestras “United” uzbrucējs Markuss Rešfords. Tiesa, vairāki potenciālie līderi angļiem šajā finālturnīrā nevar palīdzēt – Londonas “Arsenal” futbolisti Denijs Velbeks un Alekss Oksleids-Čemberlens.

Lai gan pirms diviem gadiem Anglijas futbolisti Pasaules kausā piedzīvoja fiasko, neizkļūstot no apakšgrupas, Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā viņi guva desmit uzvaras desmit mačos. Tiesa, pirms nepilniem desmit gadiem tieši Krievija atlases turnīrā “palīdzēja” angļiem neiegūt ceļazīmi uz 2008.gada kontinenta meistarsacīkstēm.

Krievijas futbolistiem pēdējo maču nogrieznis nav pārāk veiksmīgs, jo šī vienība nav spējusi uzvarēt jau četrās spēlēs pēc kārtas.

Futbola dzimtenes pārstāvjiem angļiem šis ir devītais Eiropas čempionātos, tomēr viņi nekad nav spējuši izcīnīt galveno balvu. Labākais sasniegums ir trešā vieta 1968.gadā. Savukārt Krievija kā neatkarīga valsts piedalās savā piektajā kontinenta finālturnīrā, no grupas vienīgo reizi izkļūstot 2008.gadā, kad sasniedza pusfinālu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam sestdien pirmajā B apakšgrupas mačā divu Eiropas čempionātu debitanšu duelī Velsa ar 2:1 pārspēja Slovākiju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 komandas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai jeb astotdaļfinālam automātiski kvalificēsies divas labākās izlases, kā arī tajā iekļūs četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Šajā Eiropas čempionātā kopumā tiks aizvadīta 51 spēle, kamēr pirms četriem gadiem, kad turnīrā piedalījās vēl 16 izlases, bija jānospēlē 31 mačs.

Eiropas čempionātā spēles norisinās desmit stadionos – Parīzē, Sendenī, Marseļā, Lionā, Lillē, Nicā, Tulūzā, Bordo, Sentetjēnā un Lansā. Mačs par zeltu notiks Francijas nacionālajā stadionā, kas atrodas Sendenī piepilsētā un kas var uzņemt nedaudz vairāk kā 81 000 cilvēku. Šajā arēnā norisinājās arī 1998.gada Pasaules kausa fināls, kad tieši Francija ar 3:0 pārspēja Brazīliju. “Stade de France” ir lielākais turnīra stadions, kamēr vēl virs 50 000 spējīgas uzņemt arēnas Marseļā (67 394), Lionā (59 286) un Lillē (50 186).

Visas Eiropas čempionāta finālturnīra spēles pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls, turklāt 45 no 51 spēles būs iespējams vērot tiešraidē.

Anglijas izlases sastāvs: Džo Hārts, Denijs Rouzs, Kails Vokers, Gerijs Keihils, Kriss Smolings, Edams Lallana, Delī Allī, Eriks Daiers, Rahīms Stērlings (Džeimss Milners, 87.min.), Veins Rūnijs (Džeks Vilšīrs, 78.min.), Harijs Keins.

Krievijas izlases sastāvs: Igors Akinfejevs, Sergejs Ignaševičs, Igors Smoļņikovs, Romāns Neišteters (Deniss Glušakovs, 80.min.), Aleksejs Berezuckis, Aleksandrs Golovins (Romāns Širokovs, 77.min.), Georgijs Ščeņņikovs, Aleksandrs Kokorins, Fjodors Smolovs (Pāvels Mamajevs, 85.min.), Oļegs Šatovs, Artjoms Dzjuba.