Ekonomika
Darbs un nauda

Krusas graudu bojāti auto un ēkas: atlīdzību pieteikumi jau pārsniedz 50 000 eiro0

Publicitātes foto

Spēcīgais negaiss, kas 11.jūnijā plosījās daudzviet Latvijā, nodarījis dažādus postījumus ēkām un automašīnām. Apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) jau saņēmusi atlīdzību pieteikumus vairāk kā 50 000 eiro.

“Atlīdzību pieteikumus vēl turpinām saņemt, bet jau šobrīd pieteiktas apdrošināšanas atlīdzības par vairāk nekā 50 000 eiro,” situāciju raksturo BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Lielākie pieteikumi saistīti ar milzīgo krusas graudu bojātiem auto un krītošu koku nodarītiem postījumiem ēkām.

Visvairāk atlīdzību pieteikumu – virs 25 000 eiro – saņemts par neparasti lielo krusas graudu dēļ nodarītajiem zaudējumiem.

“Piemēram, krusa sabojājusi kādas vidusskolas jumtu, par ko iesniegts atlīdzības pieteikums par gandrīz 4 000 eiro. Līdzīga summa pieteikta par kādas noliktavas jumta bojājumu Kuldīgas novadā,” stāsta K.Liepiņš.

Krusa tāpat izsitusi vairāku auto logus un sabojājusi virsbūvi, šie postījumi katrā gadījumā mērāmi vidēji 1 500 eiro apmērā.

Spēcīgais vējš arī nodarījis postījumus ēkām – jau pieteiktas atlīdzības virs 10 000 eiro par vēja norautiem jumtiem, izsistiem logu stikliem, krītošu koku nodarītiem bojājumiem un arī elektroierīču iziešanu no ierindas.

Zibens spēriena rezultātā atsevišķu pagastu mājsaimniecībās bojāti interneta vadi, drošības sistēmas, televīzijas translāciju raidītāji, elektriskās ierīces par ko pieteiktas atlīdzības vairāk nekā 1 000 eiro apmērā.

Savukārt Raiskuma pagastā zibens spēriena dēļ bojāts apkures katla sūknis, lādētāji un dekoderi, par ko pieteikta atlīdzība 300 eiro apjomā.

Vairākums apdrošināšanas atlīdzību saņemtas no novadiem, kur vējš un krusa plosījās visspēcīgāk – Tukuma novada Tumes un Jaunsātu pagastiem, Pelču, Kurmales un Snēpeles pagasta Kuldīgas novadā, tāpat arī Engures, Lapmežciema un Smiltenes novadiem.

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē.

Atlīdzībām par vētras nodarītajiem postījumiem rezervēti jau 60 000 eiro

Līdz trešdienas pēcpusdienai apdrošināšanas sabiedrība BALTA saņēmusi jau 52 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par postījumiem, ko nodarījusi vētra un negaiss, kas vakar plosījās lielā daļā Latvijas teritorijas.

pdrošināšanas sabiedrība atlīdzībām par vētras nodarītiem postījumiem jau rezervējusi 60 000 eiro.

Tomēr kompānijā prognozē, ka postījumu apmērs ievērojami pieaugs pēc pieteikumu izvērtēšanas un varētu sasniegt pat 100 000 eiro.

“Vēl trešdienas pusdienlaikā turpinām saņemt arvien jaunus pieteikumus par vētras nodarītiem bojājumiem. Turklāt pašreizējās prognozes liecina, ka negaisu periods vēl nav beidzies un lokālas dabas parādības vēl var tikt novērotas līdz pat piektdienai. Tas liecina, ka šīs jūnija vētras būs nesušas šogad līdz šim ievērojamākos zaudējumus iedzīvotāju īpašumam un automašīnām,” stāsta Ingus Savickis, BALTA Atlīdzību direktors.

Visvairāk atlīdzības pieteikumu saņemti Kurzemes pusē – Kuldīgas novadā 17 pieteikumi, Tukuma novadā – 13, Kandavas un Engures novados pa 5 pieteikumiem.

Tomēr vētra nav saudzējusi arī vidzemniekus, kur pieteikumi saņemti no Saulkrastiem un Līgatnes.

Lielākie zaudējumi nodarīti nekustamajam īpašumam. Ēkām izsisti stikli, bojāti jumta segumi, izpostītas siltumnīcas un žogi.

Vairākos īpašumos postījumus nodarījis zibens, iesperot dziļurbuma sūkņa vadības kastē, kā arī sabojājot elektronisko vārtu automātiku.

Tāpat spēcīgā negaisa laikā bojājumi nodarīti vismaz 22 auto. Spēcīga krusa galvenokārt sabojājusi vējstiklus, motora pārsegus un automašīnu jumtus, bet vairākus auto sabojājuši arī vētras laikā nolauzti koku zari.

Kā liecina saņemto atlīdzības pieteikumu apraksti, daudziem auto krusas ietekmē ir pat 50 un vairāk buktes, un vairāki KASKO polišu īpašnieki atsaucas uz krusas graudiem “galda tenisa bumbiņas lielumā”.

Patlaban par saņemtajiem pieteikumiem BALTA atlīdzībām jau rezervējusi 60 000 eiro, tomēr ne visi cilvēki vēl ir apsekojuši savu īpašumu un pieteikuši apdrošināšanas atlīdzības.

Saistītie raksti
Tāpēc uzņēmumā prognozē, ka atlīdzību apjoms tuvākajās dienās līdz ar papildu pieteikumu saņemšanu vēl ievērojami augs.

BALTA ir nedzīvības apdrošināšanas tirgus līderis Latvijā. BALTA ietilpst “PZU grupā”, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Vai fikciju mārketinga ēra ir beigusies? “Leavingstone” radošais direktors Levans Lepsveridze par balvām, sadarbību un patiesumu
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latvijas Pastam jauns pakalpojums – vienkāršo sūtījumu izsekošana
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Raivo Rosts: Runas par TV nāvi ir stipri pāragras
6 stundas

Lasītākie raksti

ML
Māra Libeka
Veselam
Mamogrāfijas veicējiem – stingrākas prasības
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Misānes pārstāvji paziņo, ka viņas izdošana ir īslaicīgi apturēta
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kristīne Misāne palikusi viena pati likuma burta priekšā
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Vērmaņdārza restorānā – Mārtiņa Rītiņa “autogrāfs”
20 minūtes
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien gaidāms lietus un saule
1 stunda