Kudors: Latvijas izvēle uzticēt savu drošību ASV, nevis Eiropai – tā ir bijusi pareiza izvēle 148

ASV varētu pat nelietot kodolieročus pie noteiktas situācijas, jo ASV ir tik militāri jaudīga, ka ar ne-kodolieročiem, bet ar citiem militāriem soļiem, varētu pamatīgi apstādināt Krieviju, šādu komentāru TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sniedza politologs Andis Kudors, piebilstot, ka Francijas prezidenta Emanuela Makrona nostāja vērtējama kā “ūdens glāze var būt pustukša vai puspilna,” kā uz to skatās.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu 22
Lasīt citas ziņas

Kudors uzskata, ka ar Putinu var runāt tikai spēka valodā un ar spēka politiku.

Jau esam redzējuši kā Francija un Vācija mēģina sarunas līdzsvarot, balansēt, bet ar Krieviju, redzams, tas nestrādā.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Labā ziņa ir tā, ka Vācija mainās, mainās Šolca retorika”, Kudors stāsta, ka Vācija turas, mēģina būt pa draugam, bet realitāte nu nospiedusi, ka arī sabiedrība noskaņojas pret Putinu.

“Sagaidīt, ka tik liels skaits valstu būs visos jautājumos vienots, ir neiespējami – tā nav Eiropas federācija, tā ir Eiropas Savienība. Valstis savu neatkarību ir saglabājušas, lai gan daļa suverenitātes ir deleģēta Eiropas institūcijām,” turpina Kudors.

“Latvijas, Baltijas un Polijas solis pirmkārt uzticēt savu nacionālo drošību ASV, nevis Eiropai: Vācijai, Francijai – tā ir bijusi pareiza izvēle, to tagad redzam.”;

NATO ietvaros jau redzam, ka ir vēl valstis, uz ko varam paļauties.

Kāda ir ANO loma?

ANO nepilda savas funkcijas, nespēj sasniegt savu mērki, – ANO Drošības padome tika izveidota, lai kādu genocīdu vai militāru konfliktu situācijās spētu īstenot militāru intervenci, sūtīt zilās ķiveres, multinacionālus spēkus, kas apstādina šo konfliktu.

ANO to nespēj – izpildīt mērķi, jo Ķīna un Krievija ar veto apstādina daudz labus soļus.

“Tas ir absolūts absurds, ka Krievija ir ANO DP. Krievija tur ir tāpēc, ka ir PSRS pēctece un mantiniece,” jautājumu aktualizē Kudors: “tas vērtējams kā kļūda, bet ir grūti to panākt un ceļš ir grūts, un nāksies rīkoties. Bet kopumā mazinās uzticība starptautiskajām tiesībām mazinās, jo tās netiek uzturētas, nav spēka instrumentu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.