Pašlaik pie valdības galda sēž premjers un 13 ministri, taču Valsts prezidenta ieskatā tur būtu vieta vēl dažiem valsts ministriem.
Pašlaik pie valdības galda sēž premjers un 13 ministri, taču Valsts prezidenta ieskatā tur būtu vieta vēl dažiem valsts ministriem.
Foto: Valsts kanceleja

Kuram no ministriem pērn bijušas lielākās izmaksas? 26

No valdības ministriem visvairāk darbinieku birojā ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam (AP), un to algošana pagājušajā gadā izmaksājusi gandrīz 350 000 eiro, vēsta Latvijas Televīzija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsiet šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 38
Viedoklis
Armands Puče: Tagad par visām reizēm ir skaidrs, ka ar politisko eliti nav ko vispār rēķināties. Murmuļi!
Lasīt citas ziņas

Pleša birojā strādā 13 cilvēki, tajā skaitā trīs ārštata padomnieki bez atalgojuma. Nākamais lielākais birojs ir zemkopības ministram Kasparam Gerhardam (NA) – 11 darbinieki – un tieslietu ministram Jānim Bordānam (JKP) – 10 darbinieki.

Plešs padomnieku skaitu skaidro ar ministrijas plašo atbildības lauku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lielākā daļa darbinieku birojā ir saistīti ar Pleša partiju “Latvijas attīstībai”.

Pleša biroja darbinieku algām pērn iztērēti gandrīz 350 000 eiro, ieskaitot nodokļus. Gerharda gadījumā biroja darbinieku algas izmaksājušas nepilnus 216 000 eiro, savukārt Bordāna biroja darbinieku algas izmaksājušas vairāk – nepilnus 292 000 eiro.

Uz amatiem ministru birojos likums neprasa sludināt konkursus, un cilvēkus ministri var izraudzīties pēc pašu ieskatiem. Tāpat nav ierobežojumu attiecībā uz padomdevēju skaitu, kas atkarīgs no ministrijas rocības, atzīmē LTV.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.