Kuriem nodokļu maksātājiem obligāti jāiesniedz gada ienākumu deklarācijas? 6

Ir divas nodokļu maksātāju kategorijas: obligātā un brīvprātīgā, ja tā ļoti vienkāršo šo lietu. Tā TV24 raidījumam “Dienas personība ar Veltu Puriņu” stāsta Ainis Dābols, Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas valdes loceklis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Kā itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

“Runājot par obligāto. Visi saimnieciskās darbības veicēji: cilvēki ar ienākumiem virs 10 000 eiro gadā; tie, kuri izīrē vai iznomā savus nekustamos īpašumus un maksā nodokli; ir vēl tādi, kuri saņēmuši dāvinājumu virs 10 000 eiro vērtu, kas ir jādeklarē; liela kategorija ir tie, kuri saņem lielās algas ar dažādām nodokļu likmēm – šiem visiem ir jāiesniedz gada ienākumu deklarācija. Šīs ir galvenās kategorijas, kurām obligāti jāiesniedz deklarācija.”

“Respektīvi – ja man ir kaut kas savādāk nekā tikai darba alga, tad pēc būtības deklarācija ir jāiesniedz!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Otra ņodokļu maksātāju grupa ir tāda, kura labprātīgi iesniedz deklarācijas un, iespējams, saņem atpakaļ pārmaksātos nodokļus, skaidro Dābols. “1. martā parastais mirstīgais nodokļu maksātājs ir tas, kas iesniedz deklarāciju, jo vēlas saņemt atpakaļ konkrētu naudas summu par attaisnotiem izdevumiem. Šiem nodokļu maksātājiem uz VID vajadzētu gan iet prātīgi, izrēķināt visu, jo ir trīs gadu termiņš, kad var vēl iesniegt dokumentus un steigai nav pamata.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.