Ainārs Šlesers
Ainārs Šlesers
Foto: Paula Čurkste/LETA

“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons 95

Egils Līcītis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 95
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
Lasīt citas ziņas

 

Drīzumā atkal būs tikšanās ar dažādiem interesantiem cilvēkiem. Notiks partiju sarakstu 1. numuru, premjera amata kandidātu televīzijas debates ar teatrālu uzstāšanos vairāk vai mazāk augstvērtīgā mākslinieciskā līmenī, iepazīstinot skatītājus ar Napoleona cienīgiem plāniem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Debatēs pašreizējie līderi, gaidāma sen neredzētu paziņu atgriešanās, un ar sevišķu nepacietību gaidīsim jaunpienācēju, vēl neiepazītu seju piedalīšanos pirmsvēlēšanu noslēguma pasākumā, kurā katram amata pretendentam iespējams pavilkt sava pārstāvētā spēka izredzes uz augšu, tiklab – nolaist kanalizācijā.

Testēsim arī mēs kandidātus, no kuriem vienam laulātā draudzene neizbēgami kļūs par Viņa Ekselences LR Ministru prezidenta kundzi. Karalaika apstākļos, briestot krīzei, ir svarīgi, kura persona stājas valsts priekšgalā, kurš pārņems varu Latvijas valdības galvas rezidencē Brīvības bulvārī 36.

Kā pirmais minams daudzu ļaužu dievinātais gaišais cilvēks, pašreizējais premjers Krišjānis Kariņš, agrāk nacionāli, tagad liberāli noskaņots demokrāts. Pie visām vienotībnieka pozitīvām īpašībām minēsim Krišjāņa muzikalitāti – kā viņš dzied!

Gan “Uz galda vāzē krizantēmas”, gan “Dažu skaistu ziedu”, gan “Krambambuli”. Un kā nepagurdams pratis savākt kopā partiju mīlas četrstūri koalīcijas kodolā visā pilnvaru cikla garumā.

Vienīgais pārmetums, ka Latviju novedis stagnācijā iepretim Lietuvas, Igaunijas straujiem augšupejas soļiem.

Ja vēlētājiem gribas pārmaiņas, ieteicams atbalstīt NA premjerministra amata kandidātu, Siguldas novada vecāko Uģi Mitrevicu. Cēlies no kārtīgas vidzemnieku dzimtas, daudzkārt ievēlēts pašvaldības vadībā, pārzina lietas no valsts pamatiem. Vairāk darītājs, nevis runātājs. Tas vien ir vērts un visu cieņu, ka plašā politikā mazpazīstamais siguldietis aizvietos ilggadējo tēvzemiešu uz Ministru prezidenta krēslu virzīto Robertu Zīli!

Simtām reižu lūgts, beidzot par augstā amata pretendentu piekritis būt bezpartijiskais uzņēmējs Uldis Pīlēns no Latvijas apvienotā saraksta. Būdams arhitekts pēc izglītības, Pīlēns kā enerģisks, saimniecisks vadītājs nešaubīgi pārbūvēs Latvijas māju pa jaunam, viņa klātbūtnē vairosies augsta līmeņa profesionāļu iespaids valsts pārvaldē.

Kustība “Par” sūta cīņā par valdības galvas vietu Mariju Golubevu, kurai iekšlietu ministra krēsls bija par šauru. Trauslajai, smalkajai būtnei – piemīlīgajam meitietim kļūstot par pirmo personu valdībā, priekšplānā izvirzītie fizioloģiskie dzimumjautājumi kārtosies it kā paši no sevis, kamēr pamatiedzīvotāju un nacionālās intereses tiks atstātas dibenplānā.

Profesionālisms līdz pēdējai vīlītei – var raksturot otru apvienības “Attīstībai/Par” virzīto kandidātu uz Ministru prezidenta amatvietu Arti Pabriku, domātāju, dzejnieku, karavadoni un karatē melno jostu.

Otrs vicepremjers Kariņa valdībā, “konservatīvais” Jānis Bordāns diemžēl izķēmojis savus augstos mērķus un ideālus, taču būs neizmērojama cietsirdība un skandaloza izrīcība balvenieti neielaist TV studijā, aizbildinoties ar nespēju pārvarēt 5% barjeras slieksni – kamēr viņa sīvais pretmets Aivars Lembergs premjera amata kandidātu diskusijā tiks aicināts.

Ja “tautas virzītais”, par oligarhu dēvētais, “politiski represētais”, vecais publikas uzjautrinātājs hūtes vīrs tiek pie runāšanas un Bordāns ne – tā ir antikorupcijas politikas izgāšanās pilnā mērā.

ZZS bijušajiem komunistiem nebija šķērslis ne ventspilnieka smagās apsūdzības, ne cienījamais vecums, kad premjera kandidātam drīz jāatsāk spēlēties ar plīša rotaļu lācīšiem un jāmācās braukt ar trīsriteni – apvienības biedri vienalga vēlējušies uzkraut Lemberga kamiešiem nepanesamo Latvijas valsts vadības nastu, nepadomādami, ka tā var saasināt veconkuļa cietumā iegūtās brukas problēmas.

Līdzīgā kārtā leģenda par Minhauzenu atdzimst pateicīgo skatītāju acu priekšā, atgriežoties vēl vienam saucamajam oligarham Aināram Šleseram no partijas “Latvija pirmā vietā”.

Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet. Buldozera runas plūdumā ir tik magnetizējošs spēks – kā lielajai dārza laistāmai šļūtenei.

Sarkano kandidāts Ivars Zariņš no “Saskaņas” ir noiets etaps. Uzcītīgs klaigātājs un nerezultatīvs trauksmes cēlējs par OIK, kam mēle nekad nekļūst smaga, žēlojoties par partijas neņemšanu valdībā – arī šoreiz nedabūs balvā ne premjera krēslu, ne dalību koalīcijas sastāvā, jo sabiedrībā sāk tikšķēt Geigera skaitītājs, tuvojoties jebkuram saskaņietim – radioaktīvs! Par krievmīļiem bīstami balsot, kad kaimiņos iededzies karš.

Vēl minams “Progresīvo” par premjeru virzītais (jo ekonomists), līdzšinējā politikā nepazīstamais Satiksmes ministrijas iestāžu nomenklatūras pārstāvis Kaspars Briškens. Šis ierēdnis nu būs īstais pārmaiņu rosinātājs, un partijas biedri, vandāļi un ekstrēmisti – tūlīt aiz viņa!

Premjeru amatu kandidātu sarakstā atliek “bomžu pavēlnieks”, caurkritušais advokāts Aldis Gobzems no politiskā spēciņa “Katram un katrai” un pārējie vēl nekronētie un ar Latvijas valsts ģerboni nezīmogotie “Ministrprezidenti” – nulles.

SAISTĪTIE RAKSTI

Šie knišļi valdības tuvumā nokļūs vien pārdabisku spēku iejaukšanās rezultātā, citādi viņi ir vēlētāju apziņas piesārņošanai un vēlēšanu biļetenu saķēzīšanai.

Izvēlies savu simpātiju arī tu, lasītāj.

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 95
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
FOTO. Princis Harijs karalienes nāves dienā bijis tik saniknots, ka noraidījis sava tēva Čārlza ielūgumu uz vakariņām. Kas starp abiem notika? 27
Krievu, kurš protestēja pret tanka T-34 Narvā pārvietošanu, deportē no Igaunijas
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
FOTO. VIDEO. Policija brutāli izrēķinās ar Krievijas iedzīvotājiem, kuri izgājuši ielās, protestējot pret mobilizāciju 43
Pēc mobilizācijas izsludināšanas Krievijā Putins aizbraucis atpūsties 39
Krievu, kurš protestēja pret tanka T-34 Narvā pārvietošanu, deportē no Igaunijas
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
Biedrību “Hospiss LV” novērtē Eiropā – Latvijā paliatīvās aprūpes sistēma joprojām nav sakārtota
22:31
Latvijas kosmosa industrijas pirmie soļi kosmosā
21:59
Mediķi pauduši pārliecību, ka tas esot neatgriezeniski… Kungam ļoti nepaveicās ar to koronavīrusu
21:47
Vai tiešām sašķobījusies Raimonda Paula veselība? Krauze atklāj, kā patiesībā jūtas komponists 16
VIDEO. Igaunijas mežos pamanīts liels retums – lācene ar četriem mazuļiem 10
Putinam bija interese par vienu cilvēku… Erdogans atklāj ukraiņu gūstekņu atbrīvošanas aizkulises
VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Atklāj, cik Krievijas pilsoņi jau lūguši patvērumu Latvijā mobilizācijas dēļ
Mūžībā aizgājusi kādreizējā NEPLP vadītāja Aija Dulevska Cālīte
Putins nav atļāvis Krievijas ģenerāļiem atkāpties no Hersonas, jo tas izskatītos pēc pazemojošas sakāves 95
Naktī nezināmi vandaļi Krievijas karoga krāsās nokrāsojuši uzrakstu “Bolderāja” 24
ASV draud Krievijai ar smagām sankcijām aneksijas gadījumā
“Pēc Vairas Vīķes-Freibergas neviens prezidents nav uzstādījis Latvijas ilgtermiņa attīstības plānus!” norāda Ēķis 31
“Ir jāceļ minimālās algas, lai izvilktu darbinieku no verdzības stāvokļa!” Feldmans skaidro, kā rīkojās igauņi 41
Bijušais mājas vecākais atklāj, ka iekaustīts, kad mēģinājis pārliecināt iedzīvotājus par nepieciešamību veikt ēkas siltināšanu
“Neturēt vaļā logus, netecināt ūdeni, mazgājot zobus!” Eksperti stāsta, kā mājsaimniecībām taupīt energokrīzes laikā 194
Ainārs vēl 23. februārī bij galvenais tiltu būvētājs uz Maskavu! Egila Līcīša feļetons
FOTO. “Apbrīnas vērtais ozolkoka parkets un 1938. gada trauku bufete!” Kādā mājā dzīvoja Prezidenta pils galvenais elektriķis
Izmantojot hidrauliskos instrumentus, Rīgā no avarējuša auto atbrīvo cietušo
“Krieviem jāpaliek un jācīnās pret Putinu.” Lietuva nedos patvērumu Krievijas pilsoņiem, kas bēg no mobilizācijas 23
Vai šī būs diena, kad beidzot laikapstākļi mūs lutinās? Prognoze sestdienai
Palestīniešu fermeris netīšām uzgājis lieliski saglabātai Bizantijas laiku ēkas grīdas mozaīkai 11
Ķīpsalā top viedā pilsēta, kurā būs gudrās stāvvietas, viedais apgaismojums un citi risinājumi
Plaušu veselības rādītāji. Kad klepus kļūst bīstams?
Rīgā atvērta automatizētā picērija – pica top 3 minūšu laikā
Azovstaļ gūsteknis pirms un pēc gūsta – tik šausminoši, ka trūkst vārdu, veroties fotogrāfijā 53
Ārste skaidro, kāpēc nav vērts laboratorijās pārbaudīt ērces: “Nevienam to neiesaku”