Kaut kas līdz šim nebijis! Ludzas novadā bēgļi ielaužas mājā, demolē, dedzina 260

“Tas, ka agresija ir augusi, ir viennozīmīgi. Piemēram, Ludzas novadā, no kurienes es nāku, ikdienā mēs par to rakstām avīzē,” TV24 raidījumā “Preses klubs” apgalvo Laima Linuža, laikraksta “Ludzas Zeme” galvenā redaktore, runājot par nelegālo imigrantu plūsmas pastiprināšanos.

Reklāma
Reklāma
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Receptes
22 dažādas auksto zupu receptes karstām vasaras dienām – ar bietēm un bez, saldas un sāļas, vieglas un sātīgas
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Lasīt citas ziņas

Nirzā, mājā, kas bija nepieskatīta, bet cilvēks nekādā veidā nebija to atstājis, divas reizes ielauzās bēgļi. Visu tur izdemolēja, dedzināja, izmētāja utt.

Īsi sakot, notiek kaut kas tāds, kas līdz šim nebija, viņa pauž bažas.

CITI ŠOBRĪD LASA
Par tādām lietām zemnieki un cilvēki, kas dzīvo pierobežā iepriekš neuztraucās. Bet, kad tas nonāk jau līdz tam, ka viņi iet un klauvē pa logiem, ir kaut kāds nebijis fenomens.

Jau ziņojām, ka Latgales pusē Ludzas novada iedzīvotāja Jāņa Sjakstes lauku māja jau divas reizes kļuvusi par patvērumu robežpārkāpējiem, kas tajā ielauzušies, izsituši logu un piemēslojuši. Vainīgie esot aizturēti, bet nedrošības sajūta pēc notikušā saimniekam palikusi. Valsts robežsardzē komentēja, sakot, ka šādu gadījumu nav daudz, un pamestām lauku mājām tiekot pievērsta lielāka uzmanība, vēstīja sabiedrisko mediju portāls “lsm.lv” un LTV Ziņu dienests.

Kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas robežsargi atturējuši 12 205 cilvēkus, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā ir uzņemti 379 cilvēki, liecina 23.oktobra dati.

Pērn visa gada laikā kopā tika novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Saistībā ar nelegālās imigrācijas spiedienu no 11.augusta līdz 2024.gada 10.februārim vairākas administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā ir spēkā pastiprināts robežapsardzības sistēmas darbības režīms, kas nomainīja valdības 2021.gada augustā noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtējo situāciju.

Ņemot vērā strauji pieaugušo hibrīdapdraudējumu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, Valsts robežsardze mobilizējusi papildu dienestā esošos robežsargus ārējās robežas apsardzības stiprināšanai.

Tāpat robežsardze pieprasījusi papildu atbalstu no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policijas.

Ņemot vērā Baltkrievijas realizēto nelegālās imigrācijas spiedienu, valdība septembra vidū nolēma apturēt Silenes robežšķērsošanas vietas darbību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.