Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

VIDEO. “Durvis izlauztas, logs izsists…” Latgalē lauku mājā ielauzušies robežpārkāpēji, kamēr saimnieks bijis projām 104

Latgales pusē Ludzas novada iedzīvotāja Jāņa Sjakstes lauku māja jau divas reizes kļuvusi par patvērumu robežpārkāpējiem, kas tajā ielauzušies, izsituši logu un piemēslojuši. Vainīgie esot aizturēti, bet nedrošības sajūta pēc notikušā saimniekam palikusi. Valsts robežsardzē komentēja, sakot, ka šādu gadījumu nav daudz, un pamestām lauku mājām tiekot pievērsta lielāka uzmanība, tā vēstīja sabiedrisko mediju portāls “lsm.lv” un LTV Ziņu dienests.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 28
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
TV24
Zaržeckis: Visliekāko nodokli vajadzētu uzlikt cukuram
Lasīt citas ziņas

Mājas saimnieks Sjakste dzīvo Ludzas novada Nirzas ciematā, bet pāris kilometrus tālāk viņam pieder lauku māja. To, ka īpašumā kāds ielauzies, ir pamanījusi viņa kaimiņiene – māsa. Viņai radušās aizdomas, jo uz ceļa netālu no mājas pamanīti un vēlāk aizturēti migranti. Sjakste LTV stāstīja: “Durvis izlauztas, logs izsists. Ar tualetes papīru viss piemētāts, zāle pilna. Un, kas vēl – līduši pie bitēm, izņēmuši, ēduši medu. Istabā arī viss kā cūku kūtī atstāts.”

Sjakste atbrauca, to visu apskatīja arī savām acīm, bet pēcāk devās prom. “Nu labi, vakar mēs tur aizslēdzām. Nekārtojām neko. Bet šodien no rīta atkal tur vesela grupa – astoņi cilvēki. Atkal māja izlauzta. Aizturēja viņus, aizveda robežsardze,” tā pastāstīja mājas saimnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes pārstāvis Vladimirs Šersts raidījumam norādīja, ka šādi gadījumi nav bieži: “Tie ir atsevišķi gadījumi. Ja runājam par robežsardzes rīcību – uzreiz tiek norīkotas amatpersonas, lai brauktu uz vietu un pārbaudītu informāciju.”

Robežsardzē skaidroja, ka pamestām mājām pierobežā tiek pievērsta pastiprināta uzmanība. Sjakstem gan palicis iespaids, ka robežpārkāpējiem ir karte, kur tādas atzīmētas. Uz viņa īpašumu, kas atrodas apmēram 25 kilometru attālumā no Baltkrievijas robežas, viņus atveduši pārvadātāji, tā pieļāva cietušais lauku mājas īpašnieks Sjakste.

Jau ziņots, šo ceturtdien, 12.oktobrī, Valsts robežsardze novērsusi 122 mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, bet humānu apsvērumu dēļ aizvadītajā diennaktī robežas šķērsošana nav liegta trīs cilvēkiem, aģentūru LETA šo piektdien informēja robežsardzē.

Pēdējo divu mēnešu laikā bieži no Baltkrievijas Latvijā centušies nelegāli iekļūt, bet nav ielaisti ap 100 migranti dienā. Kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas robežsargi atturējuši 11 162cilvēkus, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā ir uzņemti 393 cilvēki.

Plašāk skaties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.