Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Evija Trifanova/LETA

“Latvenergo” TEC “dabasgāzes elektrības” ražošana – jauni rekordi 1

AS “Latvenergo” termoelektrocentrāles pagājušajā, 2019. gadā, ir saražojušas 2 780 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir vairāk nekā puse no Latvenergo koncernā saražotās elektroenerģijas.

Reklāma
Reklāma

Vēsturiski rekordi

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Lasīt citas ziņas

Tādējādi par 136 GWh ir pārspēts iepriekšējais 2018. gada TEC vēsturiski visvairāk saražotās elektroenerģijas daudzums.

2018. gadā “Latvenergo” TEC-1 un TEC-2 tika saražots lielākais elektroenerģijas apjoms pēc to rekonstrukcijas, kā arī lielākais kopš 2002. gada – 2644 GWh. Taču 2019. gadā ir saražots par 5 % vairāk nekā 2018. gadā jeb 2780 GWh. Kopumā tā ir vairāk nekā puse no Latvenergo koncernā saražotās elektroenerģijas, kas ir 4832 GWh.

Ražošanu veicināja pieprasījums

CITI ŠOBRĪD LASA

Augsto izstrādi veicināja TEC konkurētspēja, elektroenerģijas pieprasījums un tā nodrošinājuma iespējas reģionā, jo 2019. gadā kaitīgo izmešu augstā līmeņa dēļ tika samazināta Igaunijas degslānekļa staciju izstrāde.

Savukārt “Latvenergo” TEC pēc rekonstrukcijas ir līdz minimumam samazināts CO2 izmešu apjoms, maksimāli efektīvi izmantojot energoresursus enerģijas ražošanai.

Publicitātes informācija

Tāpat pērn laikā, kad Daugavas HES darbību ietekmēja zema ūdens pietece Daugavā, abās TEC tika saražots vairāk, lai nodrošinātu elektroenerģijas tirgus pieprasījumu.

“Ja pirms gada varējām lepoties ar rekordaugsto TEC izstrādi, tad pārsniegtie gada rezultāti pierāda, ka enerģētikas nozarē biznesa lēmumi ir ilgtermiņa. Jau gadiem iepriekš bija zināms, ka kaimiņvalstīs mainīsies jaudu situācija, un tas tika ņemts vērā, plānojot “Latvenergo” TEC rekonstrukcijas un darbību.

Šodien redzam, ka izmantojam šīs stacijas vislabākajā veidā, palielinot no Latvijas eksportētās elektroenerģijas daudzumu. TEC ir neaizstājamas arī situācijā, kad iespējas ražot elektrību no citiem resursiem – mūsu gadījumā ūdens, ir ierobežotas,” saka Aivars Kvesko, AS “Latvenergo” Ražošanas direktors.

Salīdzinot TEC un Daugavas HES izstrādi deviņu mēnešu periodā (2018.g. pret 2019.g.), elektroenerģijas izstrādes apjoms HES, salīdzinot ar attiecīgo periodu 2018. gadā, ir samazinājies par 37 % un ir 1 367 GWh, ko ietekmēja mazāka ūdens pietece Daugavā, kas vidēji bija tikai 357 m3/s, bet attiecīgajā periodā iepriekš – 594 m3/s.

Reklāma
Reklāma

Paredzams, ka nākotnē “Latvenergo” TEC kļūs tirgū vēl konkurētspējīgākas, izbūvējot Baltijā lielāko siltuma akumulācijas tvertni. Tās būvniecības darbi sākušies 2019. gada novembrī TEC-2 teritorijā, un darbus plānots pabeigt līdz šī gada beigām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.