Latvijā
Politika

Latvija pievienojas Mediju brīvības koalīcijas aicinājumam Covid-19 pandēmijas laikā aizsargāt piekļuvi masu medijiem0

Foto: SCANPIX/AP/LETA

Latvija parakstījusi Mediju brīvības koalīcijas Izpildgrupas paziņojumu, kurā visas valstis ir aicinātas aizsargāt piekļuvi brīviem plašsaziņas līdzekļiem un atbalstīt brīvu informācijas apmaiņu Covid-19 pandēmijas laikā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā.

Paziņojumā norādīts, ka Mediju brīvības koalīcija atzīst pandēmijas radītos draudus sabiedrības veselībai visā pasaulē. Tas ir rosinājis valdības ieviest ārkārtas pasākumus, lai aizsargātu savu valstu pilsoņu veselību un drošību. “Šajā kontekstā mēs vēlreiz apliecinām mediju brīvības milzīgo nozīmi,” uzsvērts paziņojumā.

Tāpat tajā izteikta atzinība žurnālistiem un citiem mediju speciālistiem, kas strādā “pirmajās rindās”, lai ziņotu par veselības jomas krīzi. Paziņojumā teikts, ka šo cilvēku darbs nodrošina informāciju sabiedrībai, veicina atbilstīgus veselības aizsardzības pasākumus un pretdarbojas maldinošām ziņām, bet tas savukārt palīdz iedzīvotājiem piekļūt ticamai informācijai, lai aizsargātu savu un savas kopienas veselību. “Tas ļauj iedzīvotājiem apzināt risināmās problēmas un pieprasīt, lai valdības rīkojas,” akcentēts paziņojumā.

Mediju brīvības koalīcija pauda bažas par dažu valstu centieniem izmantot krīzi, lai ieviestu nepamatotus ierobežojumus brīvu un neatkarīgu plašsaziņas līdzekļu darbībai. Šāda rīcība liedz sabiedrībai būtiski svarīgu informāciju par slimības izplatību un mazina ticību, ka valdības rīkojas atbildīgi.

Mediju brīvības koalīcijas Izpildgrupas paziņojumā akcentēts, ka tiek saglabāta apņēmība atbalstīt valdības, tām veicot pasākumus mediju brīvības aizsardzībai. “Mēs mudinām valdības turpināt garantēt mediju brīvību un neatkarību, žurnālistu un citu mediju darbinieku drošību un atturēties no pārmērīgu ierobežojumu ieviešanas cīņā pret Covid-19 izplatību”.

Paziņojumu parakstījusi Latvija, Apvienotā Karaliste, ASV, Kanāda, Nīderlande un Vācija.

Saistītie raksti

Mediju brīvības koalīcija dibināta 2019.gada jūlijā Globālās mediju brīvības konferences laikā Londonā. Koalīcija ir valstu partnerība, kuras apņēmušās stiprināt starptautisko koordināciju un rīcību mediju brīvības un žurnālistu drošības veicināšanai, gan izvēršot diskusiju augstākajā politiskajā līmenī, gan veicot dažādus praktiskus ilgtermiņa pasākumus ekspertu līmenī.

Latvija ir viena no koalīcijas dibinātājvalstīm, kā arī darbojas koalīcijas Izpildgrupā. Savukārt patlaban kopumā koalīcijai ir pievienojušās 35 valstis.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Ceļot brīvi un bez pašizolācijas ierobežojumiem. Rinkēvičs par tuvāko nākotni
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bez maksas vai krietni lētāk. Spēkā stājas atlaides sabiedriskajā transportā
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Turēja kurtuvē un vainoja cilvēka pazušanā. Kā beigsies lieta par divu policistu cietsirdību?
7 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
“Jaunais īpašnieks apliks sētu, arhitektūras piemineklis tur stāvēs neredzams!” Biedrība lūdz glābt Anniņmuižu
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Spļāviens sejā nacionālai pašapziņai,” Dzintars naudu krievu medijiem salīdzina ar terorisma finansēšanu
50 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Gobzems satrakojies. Čalim jumts aizbraucis. Kokaīnu sašņaucies. Kā Saeimas parkets viņu vēl nes! 2
2 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Ekonomika
“Nebūs viesstrādnieku, raža sapūs uz lauka!” Kāpēc latvieši negrib mēnesī nopelnīt 1000 eiro? 24
5 stundas
LE
LETA
Veselam
Pagājušajā diennaktī Latvijā nav atklāts neviens jauns Covid-19 inficētais
4 stundas