Latvijas handbola izlase nodrošina pirmo vietu kvalifikācijas grupā 0

Latvijas vīriešu handbola izlase trešdien 2017.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā ar 23:23 (12:10) viesos nospēlēja neizšķirti ar Grieķiju, nodrošinot vietu izslēgšanas spēlēs.
Latvijas izlasē ar septiņiem gūtiem vārtiem izcēlās Aivis Jurdžs, piecas reizes precīzs bija Dainis Krištopāns, bet četrus vārtus iemeta valstsvienības kapteinis Ingars Dude.
Tikmēr mājinieku rindās ar astoņiem precīziem metieniem izcēlās Virons Papadopuls.
Mačs iesākās līdzvērtīgi, bet pēc astoņām nospēlētām minūtēm Krištopāns Latvijai panāca jau trīs vārtu pārsvaru – 8:5. Turpinājumā līdz pat pirmā puslaika 22.minūtei viesu pārsvars turējās 2-3 vārtu robežās, bet tad Nils Kreicbergs Latvijai panāca jau četru vārtu handikapu (11:7).
Tiesa, nākamās astoņas minūtes latvieši punktus neguva, kas grieķiem ļāva pietuvoties līdz rezultātam 9:11. Pusminūti pirms puslaika beigām Krištopāns atjaunoja trīs vārtu pārsvaru, tomēr trīs sekundes pirms pārtraukuma mājinieki panāca 10:12.
Otro puslaiku Latvija iesāka ļoti neveiksmīgi, jo ļāva grieķiem gūt trīs bezatbildes vārtus. Latvijas izlases kapteinis Ingars Dude vienus vārtus atguva un nākamās deviņas minūtes duelis ritēja punktus punktā līdz mājinieki panāca sev divu vārtu pārsvaru – 18:16.
Kaut gan Malli Haralamps panāca jau trīs vārtu pārsvaru Grieķijai, tomēr Jurdžs un šodienas jubilārs Māris Veršakovs ar precīziem metieniem pietuvojās līdz 18:19. Savukārt astoņas minūtes līdz finālsvilpei Jurdžs panāca neizšķirtu 20:20, bet vēl pēc nepilnām četrām minūtēm Krištopāns izvirzīja latviešus vadībā ar 22:21.
Sākoties mača pēdējai minūtei, Jurdžs ar precīzu soda metienu panāca 23:22, bet mājinieki spēles pēdējā sekundē izlīdzināja rezultātu, kas gan Latvijai netraucēja sasniegt izslēgšanas spēles.
Latvija ar deviņiem punktiem ir apakšgrupas uzvarētāja, pieci punkti Grieķijas rēķinā, par punktu mazāk Ukrainai, bet Kipra cīnās bez punktiem.
Pirmajā aplī Dobelē grieķus izdevās uzveikt ar 31:22, kā arī tika pieveikta Ukraina izbraukumā ar 23:18, savukārt pagājušajā nedēļā Latvijas sportisti divas reizes pārspēja Kipru – ar 34:17 savā laukumā un ar 28:20 viesos.
Kvalifikācijas turnīru Latvijas izlase noslēgs 17.janvārī Valmierā ar spēli pret Ukrainu, kas pirms sacensībām tika uzskatīta par galveno Latvijas izlases konkurenti.