Sports
Ziemas sports

Tendences ir labas, jādod virsū – Rubenis slavē audzēkņus pēc Altenbergas posma0


Kristers un Kendija Aparjodi savas mammas un kādreizējās kamaniņu braucējas Aivas Aparjodes apskāvienos.
Kristers un Kendija Aparjodi savas mammas un kādreizējās kamaniņu braucējas Aivas Aparjodes apskāvienos.
Foto: Latvijas Kamaniņu sporta federācija

Latvijas kamaniņu sporta komanda, kuras sastāvā bija Kendija Aparjode, Kristers Aparjods un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš svētdien Altenbergā izcīnīja piekto vietu Pasaules kausa sezonas ceturtā posma stafetes sacensībās.

Uzvaru svinēja Krievijas komanda, kuras sastāvā bija Tatjana Ivanova, Semjons Pavļičenko un Aleksandrs Deņisevs/Vladislavs Antonovs. Krievi trasi veica divās minūtēs un 22,517 sekundēs, labodami trases rekordu stafetē.

Nieka 0,013 sekundes zaudēja Vācijas komanda, turklāt finišā neveiksmi piedzīvoja Fēliks Lohs, vāciešiem, iespējams, zaudējot zelta godalgu. Tikmēr trešajā pozīcijā esošie itāļi atpalika 0,103 sekundes.

Ceturtā bija Austrijas komanda, kas par 0,028 sekundēm apsteidza Latviju, bet pirmo sešinieku noslēdza ASV. Latvieši uzvarētājiem zaudēja 0,354 sekundes, bet goda pjedestāls bija 0,251 sekundes attālumā.

Stafetē piedalījās 12 komandas.

“Tendences ir labas, uztaisītās kamanas ir uz pareizā ceļa. Par kļūdiņām nevajag nokārt degunu, nākamnedēļ ir Eiropas čempionāts un ceru, ka visi dos virsū,” Latvijas izlases treneris Mārtiņš Rubenis apmierināts ar paveikto darbu.

Sezonas pirmajā posmā komandas stafetē, kur Latviju pārstāvēja brāļi Šici, Aparjods un Ulla Zirne, izdevās izcīnīt piekto vietu. Pasaules kausa kopvērtējumā stafetē līdere ar 170 punktiem ir Itālija, tālāk ar 155 punktiem ir Vācija, kurai ar 146 un 145 punktiem seko Krievija un Austrija, bet Latvija ar 110 punktiem ir piektā.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka pirms tam sieviešu sacensībās Aparjode izcīnīja piekto vietu, Elīza Cauce bija devītā, Zirne finišēja 13.pozīcijā, bet jaunā kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola bija 20.vietā.

Nākamajā nedēļas nogalē Lillehammerē, Norvēģijā, norisināsies Eiropas čempionāts, kas reizē būs arī piektais posms, bet janvāra pēdējā nedēļas nogalē pasaules labākie kamaniņu braucēji pulcēsies Siguldā uz sezonas sesto posmu.

LA.lv