Kokteilis
Baudi

VIDEO: noskaidrotas “Latvijas sirdsdziesmas”, kas piedalīsies lielajā festivālā0

Publicitātes foto

“Latvijas sirdsdziesmas” aptaujā noskaidrotas pēdējās 2019. gada dziesmas, kas piedalīsies vasarā lielajā finālā. Uzvaras laurus plūca grupas “Klaidonis” dziesma “Diena nāk”, 2. vietā aptaujas debitanti – Signe Baltere un Ingus Stašķo ar dziesmu “Rudens“, bet 3. vietā – Ainars Bumbieris un Ineta Rudzīte ar dziesmu “Maldu valstība”.

Tā ir sakritība, nejaušība vai likumsakarība, jo pirms diviem gada grupa “Klaidonis” tieši decembrī plūca uzvaras laurus aptaujā ar dziesmu “Paliksim Latvijā”. Māris Sloka atzīstas, ka vispirms rūpīgi pārdomā, kuru dziesmu iesniegt aptaujā, bet par uzvaru smaidot atklāj: “Mēs esam uzvarējuši tikai viena mēneša aptaujā. Tas diemžēl vēl neko nenozīmē, jo tikai fināla aptauja parādīs, vai tā dziesma tiešām vēl joprojām patīk. Bet vienalga, uzvarēt lielākā vai mazākā konkursā vienmēr ir patīkami un par to lielais paldies balsotājiem.”

Runājot par dziesmu “Diena nāk”, Māris saka: “Man pašam par šo dziesmu nav daudz ko teikt, bet esmu dzirdējis atsauksmes, ka tā ir tipiska “Klaidoņa” dziesma. Es nezinu, vai tas ir labi vai slikti, bet es tam varētu piekrist. Tāpat kā citas dziesmas arī šī tapa ar ģitāru rokās un iedungojot telefonā. Telefonā vidēji man ir ap 40–50 uzmetumu, un tad ik pa laikam kādu izvēlos, lai pievērstos nopietnāk. Šai dziesmai tekstu palūdzu uzrakstīt Agnesei Līcītei, un liekas, ka viņa šo melodiju pareizi uztvēra un uzrakstīja, manuprāt, lielisku tekstu.”

Saistītie raksti

Runājot par radošajiem plāniem, grupai “Klaidonis” šis gads solās būt aktīvs. “Pirmais radošais plāns ir izmantot iepriekšējā gada dāvanu no Ventspils domes rīkotās aptaujas “Ventspils šlāgerfestivāls”, kur ieguvām titulu “Labākā dziesma”. Dāvana ir ieraksts jaunajā Ventspils Mūzikas skolas ierakstu studijā. Jau esam sākuši darbu pie dziesmas, kura tur tiks ierakstīta,” atklāj Māris.

Gadumijā vēlam laimi un kaut ko skaistu vēlamies arī paši sev. Māris smaidot vēl: “Jaunajā gadā vēlu gan klausītājiem, gan sev  pēc iespējas mazāk iegriezties aptiekā un citās medicīnas iestādēs, vairāk atrasties svaigā gaisā, dabā un vairāk kustēties. Bet garīgi – daudz, daudz dziediet, kā to darīja mūsu senči, un mīliet!”

“Klaidonis” dziesma “Diena nāk”:

Signe Baltere un Ingus Staško dziesma “Rudens”:

Ineta Rudzīte un Ainars Bumbieris dziesma “Maldu valstība”:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Covid-19 dēļ Rīgas skolas kļūst tukšākas: paziņo, cik klases jau devušās karantīnā
19 minūtes
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Čakarē, “lien pakaļā” un azartiski izlec pretējā joslā – kā “vidējais latvietis” brauc pa Rīgas apvedceļu 4
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. “Nolaupītā vērtība varētu būt pusmiljons eiro, bet Balandinu atstāja dzīvu kā brīdinājumu,” Krieķis atklāj patiesību 6
2 stundas
LE
LETA
Sports
“Visai komandai kopā ar treneriem noteikta pašizolācija.” Rīgas “Dinamo” dodas karantīnā
26 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Smaga avārija uz Vidzemes šoseja: kravas auto ietriecies mikroautobuss, daļēji bloķēta satiksme
34 minūtes