Kokteilis
Baudi

Janvāra Latvijas sirdsdziesma: “Ārzemnieku” Jorana kompozīcija “Mans suns ir letiņš”0

Publicitātes foto

Janvārī Latvijas sirdsdziesmu aptaujā skatītāju simpātijas ieguva mūziķis Jorans Šteinhauers, kurš pazīstams no “Ārzemniekiem” kā dziesmu “Paldies latiņam” un “Cake to Bake” izpildītājs, bet aptaujā viņš izpildīja dziesmu par godu savam adoptētajam sunītim Tabo – “Mans suns ir letiņš”.

“Pirmā vieta ir liels gods, jo balva nāk no cilvēkiem. Vai nav skaisti, ka mūsu ātrajā laikmetā tomēr vēl ieklausās dziesmas vārdos!? Es cenšos dziesmās iekļaut vairāk par vienu emociju – mans suns Tabo ir lielisks piemērs, cik mūsu dzīve īstenībā ir daudzšķautņaina,” smaidot stāsta Jorans.

Tabo ir galvenais varonis Jorana dziesmā un viņš ir mūziķa jauniegūtais draugs vai, tieši otrādi, Tabo ir ieguvis Joranu. “Nevar zināt, kurš kuru adoptēja. Ar suņiem ir tā, ka tie ātri kļūst par draugiem, ka tu nevari saprast, kurš mājās bija pirmais – tu vai suns. Jebkurā gadījumā es priecājos par to, ka man ar Tabo un Tabo ar mani tik ļoti labi iet, ka varam arī citus uzmundrināt, iedrošināt paņemt dzīvniekus no patversmes.”

Jorans dziesmā dzied par to, kā Tabo skatās cilvēka acīs. “Tā arī ir, kad brauc uz patversmēm, tur ir daudz suņu un tu nezini, kā izvēlēties. Visi suņi būtu pelnījuši dzīvot labos apstākļos. Bet kā izvēlies? Tabo vienkārši ļoti ilgi skatījās acīs. Viņš sēdēja stūrī un gribēja saprast, kas tur ir. Mana sirds atmaiga. Mums ar Tabo ir līdzīgi raksturi. Es, protams, varu daudz runāt, bet Tabo nemāk runāt, tāpēc viņam ir jāmeklē citas iespējas. Viņa skatiens ir diezgan dziļš.” Bet kādas ir Tabo raksturīgākās īpašības? “Viņš ir kārtīgs letiņš – introverts, bet tas mīļums viņam ir diezgan izteikts. Vajag laiku, lai viņš pieņem, lai kļūst drosmīgāks, bet viņam ir tā interese, ziņkārība. To var redzēt viņa acīs,” teic Jorans.

Saistītie raksti

Jorans jau daudzus gadus dzīvo Latvijā. “Es nevaru pateikt, ka tikai Latvija ir manas mājas, es domāju, ka arī Vācijā tās ir un vispār Eiropā kā tādā. Skaidrs, ka Latvijā esmu pavadījis nozīmīgu daļu savas dzīves un tas mani ir ļoti daudz ietekmējis. Arī fakts, ka suns runā latviski, to kaut kādā veidā ietekmē. Es priecājos un lepojos, ka šeit esmu savējais, bet tajā pašā laikā joprojām esmu ārzemnieks. Savukārt Vācijā cilvēki skatās uz mani un domā: “Tas ir tas letiņš, tas latvietis!” Un tā sākas dialogs. Tas padara dzīvi daudz interesantāku, nekā ja es būtu tikai no blakus ciema,” smejot stāsta Jorans.

Viņš priecājas, ka beidzot var prezentēt savu pirmo solo koncertpro­grammu latviešu valodā “Jöran Steinhauer – Latiņš. Letiņš. Savējais.”, kurā iekļauti visi dziedātāja hiti, kā arī stāsti par to, kā īsti klājas vācietim Latvijā. Šobrīd tūre tiek plānota. Pirmais koncerts izskanēs 29. martā Baložu kultūras namā. “Koncerta muzikālo pavadījumu veidos mūziķis Guntis Veilands. Atsevišķos koncertos būs arī “paplašināts” grupas sastāvs. Šobrīd koncerta tūres datumi un vietas vēl tiek plānotas, tāpēc, ja ir interese par šo koncertprogrammu, sazinieties ar mani vai arī ar maniem kolēģiem Gunti Veilandu un Magdu Jentgenu,” aicina Jorans.

Dziesmas “Mans suns ir letiņš” mūzikas videoklips:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Veselam
“Jā, Covid-19 ir bīstams, bet tas ir pārspīlēts,” uzskata Apinis 40
12 stundas
IF
Imants Frederiks Ozols
Pasaulē
“Tas ir rets notikums!” Otrdien Latvijā ieradīsies Francijas prezidents Makrons kopā ar kundzi Brižitu
7 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Uhaņā saražotais draņķis ir izrādījies no aplam izturīga materiāla taisīts.” Egila Līcīša feļetons 2
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Kāpēc lai es kaut ko tādu ēstu?” Skolēni izbrāķē savdabīgās brīvpusdienu pārtikas pakas 1
2 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Nepamodās no narkozes: zobārsta krēslā nomirst deviņus gadus veca meitenīte 3
10 stundas