Laukos
Dārzeņi un augļi

Lauksaimnieki atklāj, kāpēc ēdam apšaubāmu, ne bioloģiski audzētu pārtiku14

Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas iedzīvotāju maksātspēja neļauj iegādāties tikai bioloģiski audzētu pārtiku, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.

“Mēs kā sabiedrība neesam gatavi maksāt par pārtiku 30-40% lielāku cenu un iegādāties tikai bioloģiski audzētu pārtiku,” teica Dzelzkalēja-Burmistre.

Vienlaikus viņa arī atzīmēja, ka, ieguldot papildu investīcijas, ir iespējams Latvijā pilnībā pāriet uz bioloģisko lauksaimniecību, taču tirdzniecībā joprojām būs pieejami produkti no visas pasaules, tostarp arī tādi, kas ražoti ar krietni nedraudzīgākām metodēm kā šobrīd tiek pielietotas Latvijā un arī Eiropā kopumā.

“Neviens neaizliegs pircējiem iegādāties produkciju no valstīm, kur tā tiek saražota ar daudz zemākiem standartiem. Tādējādi mūsu cilvēki ēdīs pārtiku, kas bieži vien ražota ar diezgan apšaubāmām metodēm,” sacīja Dzelzkalēja-Burmistre.

Tāpat viņa minēja, ka, pilnībā pārorientējoties uz bioloģisko lauksaimniecību, Latvija no pārtikas eksportētājvalsts tikai ar laiku spētu kļūt par pašpatēriņa valsti.

Saistītie raksti

Dzelzkalēja-Burmistre piebilda, ka šobrīd Latvijā situācija ar bioloģiski audzēto pārtiku ir labāka nekā vidēji Eiropā, proti, Eiropā bioloģiski tiek saražoti vidēji apmēram 7% pārtikas, kamēr Latvijā – vairāk nekā 14%.

Jau vēstīts, ka Valsts prezidents Egils Levits jūnijā aicināja Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) izvērst diskusiju valdībā par pašreizējās Latvijas lauksaimniecības pakāpenisku pārorientēšanu uz bioloģisko lauksaimniecību.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Nomira 21 gadu vecā mamma un bērns piedzima nosmacis. Sākas tiesvedība par draudzi, kas izvēlējās neizglābt
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pensionāru federācija komentē pensiju celšanu un pastāsta, kāpēc daļa pensionāru būs apbēdināti 1
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Latvijas, Lietuvas, Polijas un Igaunijas prezidenti izplata paziņojumu Baltkrievijas prezidentam
1 stunda
LE
LETA
Laukos
Graudaugu rekordražas šogad nebūs. Eksperti vērtē situāciju graudkopības nozarē
46 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Pilnīgi visa zeme bija sarkana!” Pensionārs Paulis no Variņu pagasta neizpratnē par “sārtu lietu” 2
4 stundas