Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Legalizēs elektroskrejriteņu dalību satiksmē1


“Bolt” elektriskais skrejritenis
“Bolt” elektriskais skrejritenis
Publicitātes foto

Pilngadīgām personām velosipēda vai elektroskrejriteņa vadīšanai transportlīdzekļa vadīšanas tiesības nebūs nepieciešamas, paredz šodien valdībā akceptētais Ceļu satiksmes likuma grozījuma projekts.

Plānots, ka Satiksmes ministrija (SM) izstrādās izmaiņas regulēs elektroskrejriteņu dalību ceļu satiksmē. SM skaidro, ka Latvijā populāri ir kļuvuši elektroskrejriteņi, bet pašreizējais normatīvais regulējums pietiekoši precīzi nenosaka noteikumus, kas būtu attiecināmi uz to dalību ceļu satiksmē. Turklāt, palielinoties elektroskrejriteņu skaitam, pieaug arī riski satiksmes drošībai, īpaši gājējiem.

Ministrija norāda, ka elektroskrejritenis ir piemērots galvenokārt izmantošanai tikai pilsētās, kur priekšroka jādod gājējiem un sabiedriskajam transportam.

Prioritāri elektroskrejriteņu lietotājiem būtu jāizmanto velosipēdiem paredzētā infrastruktūra, taču atbilstošas infrastruktūras trūkums, ir iemesls, kādēļ ir vajadzīgs regulējums, kas ietvertu tiešas prasības elektroskrejriteņu iekļaušanai kopējā ceļu satiksmē.

Valdības atbalstītais likumprojekts paredz, ka elektroskrejriteņus ceļu satiksmē drīkstēs izmantot no 14 gadu vecuma. Vienlaikus, ja persona nav sasniegusi 18 gadu vecumu, lai vadītu elektroskrejriteni, tai jābūt iegūtām velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Tāpat likumprojekts paredz, ka ceļu satiksmē būs atļauts izmantot skrejriteņus ar konstruktīvo ātrumu līdz 25 kilometriem stundā. Turklāt ar elektroskrejriteni būs aizliegts pārvadāt kravu un pasažieri. Elektroskrejriteņa vadītājam alkohola koncentrācija asinīs nedrīkstēs pārsniegts 0,5 promiles.

Saistītie raksti

SM sagatavotie grozījumi Ceļu satiksmes likumā paredz izmaiņas arī attiecībā uz velosipēda vadīšanu ceļu satiksmē.

Paredzēts, ka turpmāk velosipēda vadītāja apliecība būtu nepieciešama personām vecumā no 10 līdz 17 gadiem. Savukārt personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu, velosipēda vai elektroskrejriteņa vadīšanai transportlīdzekļa vadīšanas tiesības nebūtu nepieciešamas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.