Foto: EPA/SCANPIX
Foto: EPA/SCANPIX
Ilustratīvs foto.

Lielā cieņā ir “krāpnieku universitāte”, to absolvējuši jau 10 000 cilvēku; izkrāptas pasakainas summas 11

Pievieno LA.LV

Krievijā Sberbank tiešsaistē atklājusi, ka pastāv īpašas “universitātes”, kas ražo tiešsaistes krāpniekus un hakerus, kas uzbrūk pašas Krievijas uzņēmumiem un iedzīvotājiem. Vienu no šīm iestādēm nejauši atklājis bankas darbinieks, aģentūrai RIA Novosti pastāstīja Sberbank valdes priekšsēdētāja vietnieks Staņislavs Kuzņecovs.

Kokteilis
7 lietas, ko astrologi kategoriski aizliedz glabāt makā – pretējā gadījumā nauda “aizbēgs” prom
Šlesers “izvelk trumpi” un raitā krievu valodā paziņo: “Patīk kādam vai nē, mums būs ar kaimiņiem attiecības jāveido!”
Kokteilis
TESTS. Ko par tevi atklāj veids, kā tu savelc dūri?
Lasīt citas ziņas

Šajā “universitātē” jau esot “apmācīti” 10 000 cilvēku, organizācija darbojas tiešsaistē tumšajā tīklā, regulāri uzņemot “klausītājus”, turklāt pat ir nopietna konkurence uz vietām šajās “mācību iestādēs”.

Iestāde vada kursus un izstrādā mācību materiālus, un “studenti” kārto eksāmenus. Mācības ilgst septiņas nedēļas. Kuzņecovs norādīja, ka šāda krāpšana ir vesela valsts ēnu ekonomikas nozare, nozare ar plašu specializāciju sistēmu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krāpnieki internetā 2024.gadā krieviem nozaga aptuveni 250-300 miljardus rubļu. Turklāt Sberbank norāda, ka 2025. gadā uzbrucēji turpinās maldināt cilvēkus, izkrāpjot viņiem datus, lai izzagtu kontus.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.